صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

لزوم حرکت به سمت هوشمند سازی مترو تهران

کد خبر 169149 1400-09-09 16:56
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران گفت: قطعا ما دیگر نمی توانیم با شیوه های سنتی شهر را اداره کنیم و با توجه به حجم داده ها و مسافران باید با سرعت به سمت هوشمند سازی حرکت کنیم.
لزوم حرکت به سمت هوشمند سازی مترو تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی شایسته امروز در جلسه شورای هماهنگی معاونان و مدیران شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه گفت: شهردار تهران بر استفاده از ظرفیت‌های فناوری و نخبگان و ایجاد شهر هوشمند تاکید دارند و من این باور را دارم که ما می‌توانیم به عنوان اولین مجموعه شهری این مبحث را عملی کنیم و به نظر من این دور از انتظار نیست.
وی با بیان اینکه استفاده از هوش مصنوعی و داده کاوی از الزامات مدیریت هوشمند شهری است خاطر نشان کرد: قطعاً ما دیگر نمی‌توانیم با شیوه‌های سنتی شهر را اداره کنیم و با توجه به حجم داده‌ها و مسافران باید با سرعت به سمت هوشمند سازی حرکت کنیم.
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران ادامه داد: هر برنامه ریزی که می‌خواهیم در آینده انجام دهیم باید بر مبنای علمی و به روز انجام شود. در حال حاضر اطلاعات آماری بسیاری در اختیار داریم و باید با رعایت پروتکل‌های امنیتی بتوانیم این داده‌های به روز را در اختیار سایر بخش‌ها قرار دهیم تا کارهای ارزشمندی در زمینه پیاده سازی طرح‌ها و ایده‌های نوین و همچنین تحلیل داده و استفاده از آن در تصمیم گیری ها انجام شود.
شایسته اصل به ضرورت تعامل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در زمینه هوشمند سازی اشاره کرد و گفت: باید یک حرکت مشترک بین تمام بخش‌های این معاونت ایجاد شود. به طور مثال ما اگر مشکل پایانه‌ها را حل کنیم می‌توانیم به طور قابل توجه‌ای به ارتقا خدمات رسانی در مترو کمک کنیم که این به تبع در کاهش ترافیک مؤثر است ما واقعاً باید با تحلیل داده‌ها و آمارهای موجود بهترین تصمیم‌ها را بگیریم و با صرف بودجه در بخش‌هایی که بیشترین اثرگذاری را دارند بتوانیم با سرعت بهتری خدمات مورد نیاز شهروندان را ارائه کنیم.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده تخلفات شهرداری شهریار برگزار شد
چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به تخلفات شهرداری شهریار به ریاست قاضی بابایی در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

از انتصاب غیرقانونی مدیرعامل میوه و تره‌بار تا ترددهای با مجوز در خطوط ویژه
انتصاب غیرقانونی مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار، تردد مجوزدار برخی از خودروها از خطوط ویژه و معضل جای پارک، سه موضوعی بود که در جلسه امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

ارائه ۴۹ هزار دستگاه وسیله گرمایشی به مددجویان تحت حمایت
معاون اداری و مالی کمیته امداد گفت: از ابتدای فصل سرما تاکنون ۴۹ هزار دستگاه وسیله بخاری و ۴۷ هزار آبگرمکن گازی به مددجویان ارائه شده است.

ماجرای اعطای خودرو به مسئول گمرک فرودگاه/هدایا به مدیران سازمانی
دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده شرکت کروز در شعبه ۴ دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید