صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

دولت بدهی چند ده هزار میلیاردی خود به شهرداری را پرداخت کند

کد خبر 168753 1400-09-07 12:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: بازگشت تهران به دوره طلایی تنها در پرتو عملی شدن ۶ اصل میسر خواهد بود که گام نخست آن تسویه بدهی چند ده هزار میلیارد تومانی دولت به شهرداری است.
دولت بدهی چند ده هزار میلیاردی خود به شهرداری را پرداخت کند

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر شربیانی در جلسه علنی امروز شورای شهر در تذکری درباره پرداخت بدهی چند ده هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران گفت: شهر و شهرداری تهران در دوره های مختلف دولت در ۴ دهه اخیر هزینه های زیادی را در نبود دولت ها پرداخته آن هم در شرایطی که دولت ها اعتقادی به پرداخت قانونی حقوق پایتخت نشینان و شهرداری نداشته اند.
عضو شورای شهر بیان کرد: بازگشت تهران به دوره طلایی تنها در پرتو عملی شدن ۶ اصل میسر خواهد بود نخست اینکه بدهی چند ده هزار میلیارد تومانی دولت به شهر و شهرداری تهران تسویه شود.
شربیانی یادآور شد: گام دوم پرداخت سهم پنجاه درصدی دولت در ساخت و توسعه مترو و خرید اتوبوس و پرداخت سهم آن در یارانه بلیط مترو و اتوبوس است.
وی تاکید کرد: پرداخت سهم شهر تهران از جریمه های راهنمایی و رانندگی و عملیاتی و اجرایی شدن تضامین و وثیقه های کافی برای تحقق جذب سرمایه خارجی و اوراق مشارکت داخلی برای توسعه و عمران شهر تهران نیز ضرورت دارد.
عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران اصل پنجم بازگشت تهران به دوره طلایی را عملیاتی شدن تکالیف برجا مانده قانونی در تحقق مقوله «مدیریت یکپارچه شهری» دانست و گفت: افزایش سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده متناسب با نقش و سهمی که مردم تهران در درآمدهای مالیاتی کشور دارند، نیز ضروری است.





مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


برگزاری ۶۲ نشست‌ کارگاه تخصصی در پانزدهمین نمایشگاه گردشگری
پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری با ۶۲ نشست‌ متنوع، پنل‌ها، کارگاه‌ها و میزگردهای تخصصی با حضور اساتید و فعالان حوزه گردشگری همراه خواهد بود.

چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده تخلفات شهرداری شهریار برگزار شد
چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به تخلفات شهرداری شهریار به ریاست قاضی بابایی در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد.

از انتصاب غیرقانونی مدیرعامل میوه و تره‌بار تا ترددهای با مجوز در خطوط ویژه
انتصاب غیرقانونی مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار، تردد مجوزدار برخی از خودروها از خطوط ویژه و معضل جای پارک، سه موضوعی بود که در جلسه امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

ارائه ۴۹ هزار دستگاه وسیله گرمایشی به مددجویان تحت حمایت
معاون اداری و مالی کمیته امداد گفت: از ابتدای فصل سرما تاکنون ۴۹ هزار دستگاه وسیله بخاری و ۴۷ هزار آبگرمکن گازی به مددجویان ارائه شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید