صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

انتقاد امانی از نبود کلانتری و درمانگاه در وردآورد

کد خبر 168752 1400-09-07 12:54
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به نبود کلانتری، درمانگاه و دیگر مشکلات موجود در منطقه وردآورد انتقاد کرد.
انتقاد امانی از نبود کلانتری و درمانگاه در وردآورد

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر امانی در صحن امروز شورای شهر تهران در تذکری درباره ماده ۷۹ قانون شهرداری‌ها گفت: همه پرداخت‌های شهرداری در حدود بودجه مصوب با اسناد مثبت و با رعایت مقررات آئین نامه مالی انجام می‌گیرد که باید به امضای شهردار و یا قام مقامان شهرداران در مناطق برسد و این قائم مقامان باید از شورا تاییدیه بگیرند.
وی افزود: اکنون تقریباً تمام شهرداران مناطق تغییر کردند اما شورا آنها را به عنوان قائم مقام ذی حساب تأیید نکرده است، لذا به شهرداری پیشنهاد می‌شود هر چه زودتر لایحه‌ای در این خصوص به شورا بیاورد چرا که هر سند مالی که این شهرداران جدید امضا کنند برخلاف آئین نامه مالی است و باید پاسخگو باشند.
وی با اشاره به بازدید اخیر خود از محله ورودآورد گفت: محله وردآورد در غرب تهران است اما بین استان تهران و البرز و شهر تهران گرفتار شده است به گونه‌ای که اداره مالیات غرب در مرکز محله مستقر است اما اهالی محل برای حل و فصل مشکلات مالیاتی باید به کرج بروند.
امانی افزود: اطراف این محله را واحدهای صنعتی دوره کرده اما از داشتن یک درمانگاه محروم هستند و برای تزریق یک آمپول باید به تهران یا قلعه حسن خان بروند تعداد کم مغازه و فقدان یک مرکز خرید باعث گلایه مردم شده و چشم امید آنها به گاراژ ۴ هزار متری است که در سال‌های قبل شهرداری تملک کرده تا بعد از عقب نشینی آن را به یک مرکز خرید تبدیل کند اما به دلیل اختلاف با برخی کسبه سرقفلی دار این گاراژ رها شده است.
وی گفت: سال‌ها قبل مردم این محل زمینی را به مخابرات اهدا کردند تا کارهایشان را در محل انجام دهد اما حالا با هوشمندسازی کارهای مخابراتی زمین اهدایی مردم به تعاونی مسکن کارکنان سپرده شده و در صورت بروز مشکل مردم باید به چیتگر بروند. همچنین کلانتری که قبلاً د ر این محل بود به چیتگر منتقل شده و این مسئله نارضایتی مردم را در پی داشته است.
امانی با گلایه از نبود حمل و نقل عمومی مناسب در این محل گفت: تنها اتوبوس این محله به مقصد میدان آزادی است که ۹۰ دقیقه طول می‌کشد که به این محله بیاید.
وی با بیان اینکه یکی از باغات بزرگ این محله برای احداث تالار یا رستوران به بخش خصوصی واگذار شده بود که با اعتراض مردم اسکلت آن نیمه کاره رها شده گفت: متأسفانه بسیاری از باغات محله به علت عدم رسیدگی و مصوبه شورای قبل در حال نابودی است.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات طرح تفصیلی این محله گفت: در یک سمت خیابان ساختمان‌های ۷ طبقه وجود دارد و در سمت دیگر که بافت فرسوده است تنها مجوز ساخت ۳ طبقه داده می‌شود و این قابل توجیه است.
وی خاطرنشان کرد: از دانشگاه علوم پزشکی ایران برای ایجاد یک درمانگاه شبانه روزی درخواست داریم همچنین از شهرداری می‌خواهم که وضعیت گاراژ ۴ هزار متری را تعین تکلیف کند تا یک مرکز خرید که خواسته مردم است در آنجا ساخته شود همچین پروژه باغ مذکور را تعین تکلیف کنند و نسبت به بازنگری طرح تفصیلی این محله اقدام کند.
امانی در پایان گفت: همچنین خواستار تعویض سریع تابلوهای مزین به نام شهدا هستم چرا که باران و آفتاب نام شهدا را از تابلوها محو کرده و این زیبنده شهر تهران نیست.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید