صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

نوزدهمین فصل کاوش در شهر سوخته کلید خورد

کد خبر 168616 1400-09-06 17:22
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سرپرست هیأت باستان‌شناسی شهرسوخته از آغاز نوزدهمین فصل کاوش در این محوطه خبر داد و گفت: این کاوش‌ها به مدت دو ماه ادامه خواهد یافت.
نوزدهمین فصل کاوش در شهر سوخته کلید خورد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، سید منصور سیدسجادی سرپرست هیأت باستان‌شناسی با اعلام این خبر گفت: پژوهش‌های این فصل از کاوش به دلیل محدودیت اعتبارات در منطقه مسکونی محوطه شهرسوخته متمرکز است.
او با اشاره به اینکه فعالیت‌های باستان‌شناسی این فصل در سه کارگاه انجام می‌شود تصریح کرد: کارگاه نخست در منطقه مسکونی شرقی واقع شده که فعالیت‌های باستان‌شناسی در آن با هدف دستیابی به لایه‌های قدیمی‌تر صورت می‌گیرد.
سیدسجادی افزود: در کارگاه شماره ۳۳ که دومین کارگاه است ادامه فعالیت‌های سه فصل گذشته دنبال می‌شود.
او سومین کارگاه را کارگاه شماره ۳۹ عنوان کرد که در منطقه مسکونی واقع شده و فعالیت هیأت باستان‌شناسی در آن با هدف یافتن ساختمان‌ها و معماری جدید در حال انجام است.
سرپرست هیأت باستان‌شناسی گفت: دستیابی به چگونگی توزیع اتاق‌های کار، آشپزخانه، حیاط و سایر تأسیسات یک ساختمان در بخش‌های مربوط به دوره سوم استقرار در شهرسوخته در این فصل مورد نظر است.
او در ادامه از آغاز دیجیتال‌سازی اطلاعات به دست آمده در فصول گذشته خبر داد و افزود: درنظر داریم با این اقدام اطلاعات کاملی را تهیه و در اختیار پژوهشگران و محققان قرار دهیم.
سیدسجادی گفت: در نوزدهمین فصل کاوش در شهر سوخته فعالیت‌های میان رشته‌ای نظیر مطالعات گیاه باستان‌شناسی، استخوان‌شناسی باستانی جانوران و انسان‌شناسی نیز دنبال می‌شود.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


از انتصاب غیرقانونی مدیرعامل میوه و تره‌بار تا ترددهای با مجوز در خطوط ویژه
انتصاب غیرقانونی مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار، تردد مجوزدار برخی از خودروها از خطوط ویژه و معضل جای پارک، سه موضوعی بود که در جلسه امروز شورای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.

ارائه ۴۹ هزار دستگاه وسیله گرمایشی به مددجویان تحت حمایت
معاون اداری و مالی کمیته امداد گفت: از ابتدای فصل سرما تاکنون ۴۹ هزار دستگاه وسیله بخاری و ۴۷ هزار آبگرمکن گازی به مددجویان ارائه شده است.

انتقاد تشکری هاشمی از ناهنجاری‌های ترافیکی موتورسواران
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نسبت به ناهنجاری‌های ترافیکی و انضباطی موتورسیکلت‌ها در محدوده مرکزی شهر انتقاد کرد.

دست‌بوسِ مادر؛ پویشی مجازی برای بوسیدن دست مادر
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان می‌توانند از این دست‌بوسی مهربانانه، عکس بگیرند و عکس‌های خود را به شبکه شاد ارسال کنند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید