صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اروپایی‌ها عدم پیروی از تعهدات برجامی را جبران کنند/موفقیت مذاکرات وین مستلزم لغو همه تحریم‌هاست

کد خبر 168388 1400-09-04 23:42
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان گفت: اروپایی‌ها باید عدم پیروی از تعهدات برجامی خود را از طریق گام‌هایی عملی برای رفع تحریم‌ها، جبران کنند.
اروپایی‌ها عدم پیروی از تعهدات برجامی را جبران کنند/موفقیت مذاکرات وین مستلزم لغو همه تحریم‌هاست

به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با روزنامه «ایندیپندنت» تأکید کرد مذاکرات هسته‌ای در وین در صورتی نتیجه‌بخش خواهد بود که تمام تحریم‌های آمریکا لغو شوند.
وی افزود: لغو تمام تحریم‌های مربوط به برجام از جمله تحریم‌های اعمال شده ذیل چارچوب کمپین «فشار حداکثری»، شرط لازم برای موفقیت مذاکرات است.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان افزود: درخواست برای تضمین از طرف دیگر برای عدم خروج از توافق، عدم اعمال تحریم‌های جدید و عدم بازگرداندن یا اعمال مجدد تحریم‌های قبلی با این هدف دنبال می‌شود که این احتمال خنثی شود که هرج‌ و مرج سیاسی در ایالات متحده بر رفتارهای بین‌المللی این کشور تأثیر بگذارد.
باقری همچنین تأکید کرد: متأسفانه، سیاست شکست‌ خورده دنبال کردن کمپین فشار حداکثری که در دولت ترامپ شروع شد، همچنان در دستور کار دولت بایدن است.
وی ادامه داد: رئیس‌جمهور بایدن باید به‌ منظور خلاص کردن خود از آنچه ما به‌ عنوان سردرگمی سیاسی و دنبال کردن سیاست‌های شکست‌خورده و غیرانسانی دولت ترامپ می‌بینیم، تحریم‌ها را لغو کند.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات منطقه خاطرنشان کرد: فرار ایالات متحده از افغانستان بار دیگر نشان داد که این کشور شریک قابل اتکایی برای هیچ‌کس نیست. ما در تعامل فشرده و دائم با کشورهای منطقه هستیم.
باقری با اشاره به لزوم آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران از سوی انگلیس گفت:‌ اروپایی‌ها باید عدم پیروی از تعهدات برجامی خود را از طریق گام‌هایی عملی برای رفع تحریم‌ها، جبران کنند.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: ما موضع‌گیری در قبال دیگر کشورها را براساس منافع خود تعیین می‌کنیم و روابط و تعامل آن‌ها با ایالات متحده برای ما اهمیت ندارد. کشوری که در میز مذاکرات کرسی دارد باید قادر باشد سیاست‌های مستقلی را دنبال کند وگرنه چه لزومی دارد بر سر این میز حاضر شود؟پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید