اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران با انتشار اطلاعیه‌ای از اصلاح ریزساختار بازار صندوق‌های قابل معامله از امروز(شنبه) خبر داد.

کد خبر 17441 1399-03-24 13:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران با انتشار اطلاعیه‌ای از اصلاح ریزساختار بازار صندوق‌های قابل معامله از امروز(شنبه) خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مدیریت ابزارهای نوین مالی شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام کرد پیرو اطلاعیه این مدیریت در خصوص اصلاح موادی از دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات در بورس اوراق بهادار تهران، از امروز(شنبه) تغییرات زیر در خصوص اصلاح بخشی از ریزساختارهای معاملاتی در بازار صندوق‌های قابل معامله صورت خواهد گرفت:1. تغییر و افزایش در حجم هر سفارش خرید/ فروش( حجم LOT): حداکثر حجم سفارش (خرید/ فروش) وارد شده در سامانه برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت یک الی 5000 ریال هستند معادل 400 هزار واحد، برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت 5001 الی 10 هزار ریال هستند معادل 200 هزار واحد، برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت 10 هزار و یک الی 100 هزار ریال هستند معادل 100 هزار واحد و برای نمادهای معاملاتی که در دامنه قیمت 100 هزار و یک به بالا هستند معادل 50 هزار واحد می‌باشد.2. تغییر در حجم قابل نمایش سفارش‌های دو بخشی(Iceberg order): ارسال سفارش‌ها صرفا به صورت آشکار امکان‌پذیر بوده و قابلیت ارسال سفارش‌های دو بخشی (آشکار و پنهان) امکان‌پذیر نخواهد بود.3. تغییر در حداقل تغییر قیمت (Tick Size): حداقل تغییر در قیمت سفارش های وارده در سامانه معاملات برای کلیه نمادهای معاملاتی به 10 ریال افزایش می یابد.فروش تنها 623 میلیارد تومان سهام عدالت در بورس/ علت واریز نشدن وجه برخی سهامدارانصدور دستورِ تشکیل کارگروه راه اندازی معاملات آتی سکه/ آخرین اخبار از عرضه خودرو در بورس

کلمات کلیدی » بورس | سهام | طلا | بازار | سهام عدالت | تهران | خودرو | عدالت | سهام عدالت |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


طلا تغییر جهت داد سکه ۵۰۰هزار تومان ارزان شد
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران از کاهش جزیی قیمت طلا و سکه خبر داد و گفت: در پی این روند نزولی، قیمت سکه با حدود ۵۰۰تومان کاهش مجددا به کانال ۱۱میلیون تومان بازگشت.

تعداد چک‌های برگشتی کم شد؛ مبلغ بیشتر
بررسی جدیدترین آمار بانک مرکزی درباره چک‌های برگشتی نشان می‌دهد که در مهر سال جاری ۷۳۴ هزار فقره چک برگشت داده شده است که در مقایسه با ماه قبل از نظر تعداد ۱۵ درصد کاهش و از نظر مبلغ ۴.۵ درصد افزایش یافته است.

پیش‌بینی روند صعودی بورس تا پایان فصل پاییز
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که با توجه به انتشار گزارش ۶ ماه شرکت‌ها، شاخص بورس تا پایان آذر ماه به محدوده یک میلیون و ۶٠٠ هزار واحد نزدیک خواهد شد.

جزئیات تازه اجرای قانون چک از ۲۲ آذرماه
قانون جدید چک از ۱۰روز دیگر اجرایی می‌شود و بر اساس آن، علاوه بر الزام تمامی صادرکنندگان چک به ثبت مشخصات مبدا، گیرنده و تاریخ در سامانه صیاد، دارندگان چک برگشتی دیگر حق افتتاح حساب ندارند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید