صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

از سرگیری صدور روادید فردا اعلام می‌شود

کد خبر 162042 1400-07-25 15:51
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر میراث‌فرهنگی گفت: فردا در یک جلسه با حضور وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت به‌طور رسمی موضوع صدور روادید گردشگری خارجی را اعلام خواهیم کرد.
از سرگیری صدور روادید فردا اعلام می‌شود

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، سید عزت‌الله ضرغامی امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری‌های نرم، صنایع‌فرهنگی و خلاق که با همراهی سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد، در جمع خبرنگاران گفت: در مورد گردشگری در آینده نزدیک به صورت وسیع اعلام خواهم کرد، در حوزه‌های مختلف کارهای خوبی دارد انجام می‌شود. اول باید این مریضی را که دارد نفسش قطع می‌شود احیا کرد. به‌عنوان مثال مصوبه‌ای را دیروز از ستاد ملی کرونا گرفتیم که بسیار مهم است. بر اساس این مصوبه وام‌هایی که مراکز گردشگری دریافت کردند و به خاطر کرونا در پرداخت آن دچار مشکل هستند دیروز مصوب شد تا آخر سال استمهال شد و در خصوص مالیات نیز با موافقت ستاد ملی کرونا قرار شد تا یک تاریخی مفاصاحساب مالیاتی آن‌ها به تأخیر بیفتد.
ضرغامی ادامه داد: فردا در یک جلسه با حضور وزیر امور خارجه و وزیر بهداشت به‌طور رسمی موضوع صدور روادید گردشگری خارجی را اعلام خواهیم کرد. آئین‌نامه را در این باره تنظیم کردیم. این آئین‌نامه به صورت دقیق در معاونت گردشگری تهیه شده است. امیدواریم بتوانیم با حفظ همه پروتکل‌ها تعطیلی ۲۰ ماهه ورود گردشگر خارجی را که برای مجموعه عوامل گردشگری، مراکز اقامتی، تورگردان‌ها و آژانس‌ها مهم است، اجرایی کنیم.
وی گفت: خوشبختانه در حوزه‌های مختلفی که نیاز امروز وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است در این نمایشگاه کارهای مرتبط انجام شده، من امروز در این بازدید دیدم که برخی از حلقه‌های مفقوده‌ای که داریم در این نمایشگاه وجود دارد. خوشبختانه نیروهای جوان، خلاق و با انگیزه، دانشمند و خستگی‌ناپذیر بسیار خوب در این نمایشگاه حضور دارند و در این حوزه‌ها فعالیت می‌کنند. آشنایی من امروز با این بخش و نیز آشنایی همکاران و معاونان من بسیار می‌تواند در ادامه فعالیت‌هایی که ما در وزارت خانه داریم مؤثر باشد.
او ادامه داد: ما داشته‌های فراوانی داریم اما این داشته‌ها را نمی‌توانیم درست عرضه کنیم. تسهیل در عرضه و در کنار آن تقویت تقاضا خصوصاً در حوزه صنایع‌دستی بسیار مهم است. این‌ها از جمله مشکلات ما است. به‌طور مشخص استفاده از فناوری‌های جدید و زیرساخت‌هایی در این حوزه وجود دارد و هرکسی در هر کجای کشور فعالیت می‌کند دغدغه ارتباط با مشتری و مخاطب خود را نباید نداشته باشد.
مهندس ضرغامی اضافه کرد: ما اگر بتوانیم این مسائل را حل کنیم خیلی از مشکلات ما برطرف می‌شود، بخش داخلی مهم است و بخش صادرات نیز اهمیت فراوانی دارد. اکنون فضای مجازی این ارتباط جهانی را فراهم کرده و همه جای دنیا افراد می‌توانند به محصولات و داشته‌های ما از دورترین نقاط کشور حتی در روستاها و بوم‌گردی‌ها دسترسی پیدا کنند.
وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، اظهار کرد: خوشبختانه من امروز با شرکت‌هایی آشنا شدم که همه جوان و با انگیزه هستند. من از نزدیک که با این‌ها آشنا شدم متوجه شدم برخی از مواردی که دنبال آن هستم که راه‌اندازی کنم در کشور موجود است و باید همان‌ها را تجمیع کرد و با توجه به ظرفیت‌هایی که در خانه‌های خلاق در سراسر کشور ایجاد شده باید بتوانیم مأموریت‌های وزارتخانه را به شکل بهتری جلو ببریم. ‌

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


اتمام ۸۰ درصد کار مطالعاتی بخش دوم پرونده کرسنت/ حکم محکومینِ بخش اول پرونده در اجرای احکام است
مرکز رسانه قوه قضائیه درباره آخرین وضعیت پرونده کرسنت اعلام کرد که این پرونده در دو بخش رسیدگی می‌شود، بخش اول آن احکام صادر شده و حکم محکومین در مرحله اجرای احکام است.

استانداران به جلسات ستادملی مناسب سازی دعوت می شوند
رییس ستاد مناسب سازی کشور گفت: استانداران برای بررسی و ارزیابی اقدامات لازم برای مناسب سازی معابر و فضاهای و ساختمان های عمومی و آسیب شناسی مباجث به جلسات ستاد دعوت می شوند.

«رتبه بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود
‌وزیر آموزش و پرورش، تعامل مجلس و دولت را موجب هم افزایی مورد انتظار قوای کشور دانست و درباره «لایحه رتبه بندی معلمان»، گفت: به محض ابلاغ ، این لایحه را عملیاتی می‌کنیم.

باید در خدمت تاریخ باشیم
معاون میراث‌فرهنگی کشور گفت: دیدن کاخ‌ها با این نگاه که هم هنرمندی‌ها را ببینیم و هم درس عبرت بگیریم نشان می‌دهد باید در خدمت تاریخ باشیم، میراثی که حفظ آن کار سنگینی است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید