صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

استرداد فرستاده ویژه رئیس جمهور ونزوئلا به آمریکا

کد خبر 161932 1400-07-25 05:54
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ایالات متحده از استرداد فرستاده ویژه رئیس جمهور ونزوئلا خبر داد.
استرداد فرستاده ویژه رئیس جمهور ونزوئلا به آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آلکس ساب» یک بازرگان کلمبیایی که از سوی مقامات آمریکا به اتهام پولشویی به نیابت از دولت ونزوئلا تحت پیگرد قرار داشت، به دولت ایالات متحده تحویل داده شد.
دولت ونزوئلا در بیانیه ای که روز شنبه منتشر کرد، استرداد این بازرگان کلمبیایی به دولت ایالات متحده را «آدم ربایی» خواند و آن را محکوم کرد.
گفتنی است، آلکس ساب که نماینده «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا بود، در ژوئن ۲۰۲۰ در جمهوری «کیپ وِرد» هنگامی که هواپیمایش برای سوختگیری مجدد توقف کرده بود، بازداشت شد.
رادیو ملی جمهوری کیپ ورد خبر استرداد آلکس ساب را در روز شنبه گزارش داد. دولت کیپ ورد هنوز نسبت به این گزارش واکنشی نشان نداده است. وزارت دادگستری ایالات متحده نیز به درخواستها برای اظهارنظر در این باره واکنشی نشان نداده اند.
دادگاه قانون اساسی این کشور مجمع الجزایری در اقیانوس اطلس در ماه سپتامبر و پس از یک دوران دادرسی طولانی حکم استرداد الکس ساب به ایالات متحده را صادر کرد.
وزارت دادگستری ایالات متحده در سال ۲۰۱۹ ساب را به ارتباط داشتن با طرح رشوه خواری برای بهره بردن از نرخ ارز تحت کنترل ونزوئلا متهم کرد. ایالات متحده همچنین این بازرگان کلمبیایی را به اتهام برپایی و هدایت یک شبکه فساد که ادعا می شود به الکس ساب و نیکلاس مادورو امکان بهره گیری از برنامه دولتی سوبسید غذایی را می داد، تحریم کرد.
در مقابل، وکلای مدافع ساب این اتهامات را دارای «انگیزه های سیاسی» می دانند. دولت ونزوئلا نیز در بیانیه ای که توسط وزارت ارتباطات و مخابرات این کشور منتشر شد، این استرداد را محکوم کرد.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


گفتگوی زنده تلویزیونی «قالیباف» آغاز شد 
دقایقی پیش گفتگوی زنده تلویزیونی رئیس مجلس شورای اسلامی از شبکه یک سیما آغاز شد. 

تصویب معافیت مالیاتی برای صاحبان کسب و کارهای کوچک
سخنگوی دولت از تصویب معافیت مالیاتی برای صاحبان کسب و کارهای کوچک در لایحه بودجه ۱۴۰۱ در هیئت وزیران خبر داد.

جزئیات جلسه فراکسیون راهبردی مجلس/ ارائه طرح هوشمندسازی قوانین ساختمان

محمدرضا میرتاج‌الدینی درباره این جلسه اظهار کرد: با تشکیل کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتباط مستقیم و مستمر مجلس با فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال انجام است و امیدوار هستیم بتوانیم آثار آن را در قوانین حاکم و نیز بودجه سال ۱۴۰۱ ببینیم.
وی ادامه داد: با توجه به جلسات برگزار شده تاکنون یک طرح به وزارت راه و شهرسازی و نیز طرح‌های مختلفی به وزارت آموزش و پرورش ارائه شده است که طرح ارائه شده به وزارت راه و شهرسازی با توجه به مقوله نهضت ملی مسکن و نیز پیشنهادات ارائه شده به وزارت آموزش و پرورش با توجه به اهمیت فضای مجازی برای دانش‌آموزان بود.

محورهای رایزنی نخست وزیر و رئیس جمهوری لبنان
نخست‌وزیر لبنان پس از دیدار امروز با رئیس جمهوری این کشور در کاخ بعبدا، گفت: فعالیت‌های دولت ادامه دارد، اما هیات دولت تشکیل جلسه نمی دهد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید