صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نیروی انتظامی محور تأمین امنیت عمومی و اجتماعی است

کد خبر 161907 1400-07-24 20:46
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر کشور گفت: نیروی انتظامی محور تأمین امنیت عمومی و اجتماعی در کشور است و همه دستگاه‌ها باید برای رفع نیازها و خواسته‌های ناجا هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند.
نیروی انتظامی محور تأمین امنیت عمومی و اجتماعی است

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه نشست فصلی فرماندهان، رؤسا و معاونان ناجا که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، گفت: هدف اصلی اینجانب برای حضور در این نشست با حضور فرماندهان، رؤسا و معاونان ناجا، عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی و تشکر از زحمات تمامی مسئولان، فرماندهان و سربازان جان برکف ناجا است.
وی ادامه داد: این سربازان، پاسداران نظم و امنیت در کشور هستند؛ امنیت امروز را مدیون حضور این عزیزان هستیم و به تعبیر فرماندهی معطم کل قوا، «نیروی انتظامی از ستون‌های استوار امنیت در کشور است».
وزیر کشور با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف حضور در این جلسه بررسی اقدامات در دستور کار نیروی انتظامی است، گفت: کارهای بسیار مهمی در نیروی انتظامی به ویژه در حوزه هوشمندسازی پلیس انجام شده است؛ ان‌شاءالله با تحقق پلیس هوشمند یک گام بسیار بزرگ در ارتقاء نیروی انتظامی برداشته خواهد شد.
وحیدی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی از قدرت‌های ارزشمندی برخوردار شده و همچنین با بهره مندی از فناوری‌های روز به عنوان نیروی حرفه‌ای مطرح است؛ ضمن اینکه نیروی انتظامی دارای نیروهای جان برکفی است که در تأمین امنیت کشور و مردم و همچنین مبارزه با قاچاق موادمخدر و هر آنچه که جوانان این کشور را به تباهی می‌کشاند مبارزه می‌کند.
وزیر کشور گفت: نیروی انتظامی استوار و مردانه در این راه ایستاده است و ما نیز به آن افتخار می‌کنیم، از سویی عده‌ای حرف‌های بی‌منطق و ماجراجویانه می‌زنند، اما ما می‌گوییم که سند صحت عمل ما در مبارزه با موادمخدر، شهدای بزرگ نیروی انتظامی است.
وحیدی در خصوص هوشمندسازی پلیس گفت: بکارگیری فناوری‌های روز، چابک‌سازی و پاسخ به هنگام، توسعه اشراف اطلاعاتی و استفاده از ظرفیت‌های برون‌سازمانی برای خدمت‌رسانی بهتر و بیشتر از محورهای اصلی پلیس هوشمند است که در این راستا اقدامات مطلوبی انجام شده است.
وزیر کشور تصریح کرد: نیروی انتظامی محور تأمین امنیت عمومی و اجتماعی در کشور است و همه دستگاه‌ها باید برای رفع نیازها و خواسته‌های ناجا هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


جزئیات جلسه فراکسیون راهبردی مجلس/ ارائه طرح هوشمندسازی قوانین ساختمان

محمدرضا میرتاج‌الدینی درباره این جلسه اظهار کرد: با تشکیل کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتباط مستقیم و مستمر مجلس با فعالان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال انجام است و امیدوار هستیم بتوانیم آثار آن را در قوانین حاکم و نیز بودجه سال ۱۴۰۱ ببینیم.
وی ادامه داد: با توجه به جلسات برگزار شده تاکنون یک طرح به وزارت راه و شهرسازی و نیز طرح‌های مختلفی به وزارت آموزش و پرورش ارائه شده است که طرح ارائه شده به وزارت راه و شهرسازی با توجه به مقوله نهضت ملی مسکن و نیز پیشنهادات ارائه شده به وزارت آموزش و پرورش با توجه به اهمیت فضای مجازی برای دانش‌آموزان بود.

محورهای رایزنی نخست وزیر و رئیس جمهوری لبنان
نخست‌وزیر لبنان پس از دیدار امروز با رئیس جمهوری این کشور در کاخ بعبدا، گفت: فعالیت‌های دولت ادامه دارد، اما هیات دولت تشکیل جلسه نمی دهد.

بلاروس به سامانه های موشکی اس - ۴۰۰ و اس - ۵۰۰ روسی نیاز دارد
رئیس جمهور بلاروس طی سخنانی گفت که کشورش به سیستم‌های دفاع هوایی اس -۴۰۰ و اس -۵۰۰ برای محافظت از نیروهای خود در برابر حملات موشکی احتمالی نیاز دارد.

جزئیاتی از درگیری در مرز افغانستان/ وزارت‌ خارجه: اختلاف میان مرزنشینان بوده است
طبق اعلام منابع رسمی و وزارت امور خارجه درگیری مرزی بین ایران و افغانستان خاتمه یافته و به زودی جزئیات بیشتری از آن توسط منابع رسمی اعلام خواهد شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید