صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

رژیم صهیونیستی باید بهای آتش بس در غزه را بپردازد

کد خبر 161784 1400-07-24 06:04
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در سخنانی گفت که آتش بس اخیر در نوار غزه مستلزماتی دارد و رژیم صهیونیستی باید بهای آن را بپردازد.
رژیم صهیونیستی باید بهای آتش بس در غزه را بپردازد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در سخنانی گفت که رژیم صهیونیستی باید بهای آتش بس در غزه را بپردازد.
«خلیل الحیه» تاکید کرد: آتش بس اخیر مستلزماتی دارد و رژیم اشغالگر باید آماده پرداخت بهای آن باشد در غیر این صورت برقراری آتش بس به صورت مجانی میسر نیست.
وی افزود: ما برای شکستن محاصره با استفاده از تمام راهکارهای داخلی و خارجی با کمک برادران در مصر، قطر و نیز سازمان ملل متحد جدی و مصمم هستیم. تدابیری با همکاری طرف های میانجی برای فشار به رژیم اشغالگر در زمینه های متعدد از جمله صید، تبادل تجاری و صادرات و واردات در جریان است.
این عضو حماس با اشاره به سفر هیات حماس به قاهره گفت: از برادران در مصر خواستار افزایش فعالیت های تجاری شدیم و آنها پاسخ مثبت دادند و وعده های زیادی به ما داده شد.
وی همچنین از اعلام آمادگی مصر برای مشارکت در بازسازی نوار غزه خبر داد و افزود: طرف مصری قول مساعدی درباره تسهیل تردد مسافران از گذرگاه رفح و تلاش برای حل بسیاری از مشکلات داد.
این مقام حماس در عین حال اظهار داشت که در دیدار با عباس کامل رئیس دستگاه اطلاعات مصر پیرامون مشکلات اهالی غزه و روند بازسازی و راهکارهای تسریع در کاهش درد و رنج آنها رایزنی شده است.
الحیه ادامه داد: جنبش حماس از ارتباط با تمام طرف های خارجی غیر از رژیم اشغالگر استقبال می کند. تنها نبرد ما در فلسطین است و هیچ نبرد دیگری نداریم. رابطه حماس با هر طرفی را میزان دوری و نزدیکی آن طرف به موضوع فلسطین تعیین می کند.
این عضو حماس درباره اسرای فلسطینی و تبادل هم گفت: نظامیان اسیر صهیونیست که در بند مقاومت هستند تنها با پرداخت بهای مطلوب آزاد خواهند شد و ما آماده انعقاد معامله تبادل اسرا هستیم.
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


محورهای رایزنی نخست وزیر و رئیس جمهوری لبنان
نخست‌وزیر لبنان پس از دیدار امروز با رئیس جمهوری این کشور در کاخ بعبدا، گفت: فعالیت‌های دولت ادامه دارد، اما هیات دولت تشکیل جلسه نمی دهد.

بلاروس به سامانه های موشکی اس - ۴۰۰ و اس - ۵۰۰ روسی نیاز دارد
رئیس جمهور بلاروس طی سخنانی گفت که کشورش به سیستم‌های دفاع هوایی اس -۴۰۰ و اس -۵۰۰ برای محافظت از نیروهای خود در برابر حملات موشکی احتمالی نیاز دارد.

اختلاف مرزنشینان سیستان مدیریت شده و پایان یافت 
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: اختلاف مرزی بین مرزنشینان ایران با افغانستان با هماهنگی مرزبانان دو طرف موضوع مدیریت شده و پایان یافته است.

انتقاد تشکیلات خودگردان فلسطین از شهرک سازی صهیونیستها
سخنگوی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: ساخت واحدهای صهیونیست‌نشین بر روی اراضی فرودگاه قلندیا اقدامی خطرناک است و منطقه را به سمت تشدید تنش سوق می‌دهد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید