صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

به دنبال کمیته حقیقت یاب بین الملی درباره انفجار بندر بیروت بودیم

کد خبر 161776 1400-07-24 00:26
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس حزب نیروهای لبنانی گفت که تا چند ماه پس از تعیین قاضی پرونده انفجار بندر بیروت به دنبال تشکیل کمیته حقیقت یاب بین المللی بوده اند.
به دنبال کمیته حقیقت یاب بین الملی درباره انفجار بندر بیروت بودیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، رئیس حزب نیروهای لبنانی در مصاحبه ای تلویزیونی گفت: آنچه دیروز شاهد آن بودیم یک ۷ می کوچک است زیرا ما باید این بار به هدف اصلی در پشت ۷ می که این بار تحقیق درباره جنایت بندر است، برگردیم.
«سمیر جععج» افزود: یک نوع ۷ می در میان مسیحیان برای دستیابی به هدف که تا این لحظه برکناری قاضی طارق است ضروری بود بویژه برای کشتن تحقیقات در مورد پرونده انفجار بندر بیروت و نه هیچ علت شخصی علیه قاضی بیطار.
جعجع گفت: برای اینکه با صراحت کامل صحبت کنم می گویم هنگامی که قاضی بیطار تعیین شد من او را نمی شناختم و وقتی چهره کودکانه وی را در عکس دیدم با خودم گفتم برای تحقیق درباره پرونده ای به این بزرگی این قاضی حقیر را تعیین کرده اند؛ او چه کاری می تواند انجام دهد؟
وی افزود: صادقانه بگویم من دلیل روشنی برای علت اصرار آنها جهت کشتن تحقیقات ندارم اما در این خصوص به شاخص های عملی که همه ما داریم تکیه می کنم. ما یکی دو ماه پس از تعیین قاضی بیطار به تلاش برای تشکیل کمیته حقیقت یاب بین المللی ادامه دادیم. بر این اساس که معتقد بودیم شمار زیادی از مقامات دولت لبنان به نحوی از انحا با انفجار بندر ارتباط دارند و این قاضی حقیر نمی تواند کاری انجام دهد.
جعجع مدعی شد: ما در تحقیقات داخلی به نتیجه ای نخواهیم رسید بنابراین بهتر است از ابتدا به دنبال کمیته حقیقت یاب بین المللی باشیم. من نمی خواهم بگویم قبل از ۱۴ اکتبر مانند بعد آن نیست اما لبنانی ها از حزب الله خسته شده اند. اگر کسی به ما تجاوز کند ما از خود دفاع می کنیم و عزت ما بسیار مهم است.
وی از اقدام اطلاعات لبنان در احضار اشخاصی در عین الرمانه ابراز تاسف کرد و گفت: این افراد در خانه ها و منطقه خود نشسته بودند، اشکالی ندارد آنها را احضار کنید اما اولویت این است که کسانی که برای حمله به آنها آمده بودند احضار شوند زیرا صحیح این است که تجاوزگر قبل از شخصی که مورد تجاوز قرار گرفته احضار شود.
جعجع افزود: من فکر می کنم که جوانان جریان ملی آزاد در یک وادی و رهبری آن در وادی دیگر هستند البته آنها در کنار مردم بودند.
وی گفت: نخستین هدف ما براندازی اکثریت فعلی است زیرا کشور را به وضعیت فعلی رسانده است و آینده گاهی با اکثریت و گاهی با اقلیت است اما هنوز نمی دانیم.
لازم به ذکر است که رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان امروز در مراسم تشییع شهدای جنایت دیروز الطیونه گفت: «قوات لبنانیه» عامل شهادت تظاهرات‌کنندگان حوادث بیروت هستند و ما اجازه نخواهیم داد خون شهدایمان هدر رود.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید