صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تعقیبِ ناوشکن آمریکایی توسط ناو جنگی روسیه در دریای ژاپن

کد خبر 161768 1400-07-23 20:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک فروند ناوجنگی روسیه روز جمعه با نزدیک شدن به یک ناوشکن آمریکایی که درصدد نقض مرزهای آبی روسیه در دریای ژاپن بود، این کشتی مهاجم را به بیرون از آبهای سرزمینی روسیه هدایت کرد.
تعقیبِ ناوشکن آمریکایی توسط ناو جنگی روسیه در دریای ژاپن

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه روز جمعه اعلام کرد: «امروز ۱۵ اکتبر در حدود ساعت ۵ بعدازظهر به وقت محلی ناوشکن یواس اس چافی که چند روزی است در دریای ژاپن در حال انجام عملیات است، به آب‌های سرزمینی فدراسیون روسیه نزدیک شد و تلاش کرد تا از مرز دریایی این کشور عبور کند».
طبق این بیانیه، یک فروند ناو ضد زیردریایی بزرگ روسیه از کلاس «اودالوی» (Udaloy) به این ناوجنگی آمریکایی نزدیک شد و پس از دادن چندین اخطار، هدایت این کشتی مهاجم به بیرون از آب‌های روسیه را آغاز کرد.
ارتش روسیه اندکی بعد اشاره کرد که به خدمه این ناوشکن آمریکایی از قبل اطلاع داده شده بود که در تلاش برای کشتیرانی از منطقه‌ای دریایی است که به دلیل برگزاری رزمایش توپخانه ای «تعامل دریایی _۲۰۲۱» روسیه و چین در این منطقه در فاصله ۱۴ تا ۱۷ اکتبر، به روی کشتی‌های خارجی بسته است.
طبق بیانیه وزارت دفاع روسیه، این ناوشکن آمریکایی پس از دریافت اخطارها به جای تغیر مسیر خود و خروج از منطقه مزبور، پرچم‌های علامت دهی خود را به نشانه آمادگی برای برخاستن بالگرد از عرشه خود را برافراشته که بدان معناست که برای این کشتی تغییر مسیر و سرعت غیرممکن بوده و از این رو مرز دریایی فدراسیون روسیه را نقض کرده است».پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید