صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت «روز جهانی عصای سفید»

کد خبر 161765 1400-07-23 19:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با صدور پیامی ،۲۳ مهر، «روز جهانی عصای سفید» را تبریک گفت. ‌
پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت «روز جهانی عصای سفید»

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن پیام آقای علیرضا کاظمی به این شرح است:
۲۳ مهر، روز جهانی عصای سفید، فرصت مغتنمی برای یادآوری و تکریم از عزیزانی است که از نعمت بینایی محروم هستند، اما دلی روشن دارند که دستان نوازش و آفرینش خداوند سبحان را بر روی گونه‌های تب دار گل‌ها، لمس می‌کنند، کسانی که در نفس‌های نسیم و در تار و پود جانشان، زندگی معطر می‌شود.
بی شک عصای سفید چونان پرچمی است که به نشان استقلال در دست روشن دلان عزیز به حرکت در می‌آید و آینه‌ای است که قدرت و نعمت خدایی را به تماشای تأمل و تفکر دیگران می‌گذارد.
این عزیزان باوجود محدودیت‌هایشان همواره جز اعضا فعال جامعه خصوصاً در آموزش و پرورش کشورمان هستند. روشندلانی که در این عرصه تلاش و کوشش علمی، اجتماعی و فرهنگی می‌کنند و به مردم و میهن اسلامی مان خدمت صادقانه می‌نمایند و از آینده سازان کشورمان هستند.
به رسمیت شناختن افراد نابینا به عنوان اعضا مفید و مؤثر جامعه و لزوم توجه به آنان که در فرهنگ دینی و ملی ما اهمیت بسزایی دارد از وظایف اصلی ماست که بدان می‌پردازیم. در گذشته و تاریخ معاصر این مرز و بوم نیز روشندلان بزرگی بوده‌اند که با تکیه بر نیروی اراده، پشتکار، خلاقیت و تقویت سایر حس‌ها توانسته‌اند براین نقیصه ظاهری فائق آمده و مایه سرافرازی و سربلندی ما شوند.
اینجانب بر خود لازم می‌دانم فرا رسیدن بیست و سوم مهرماه، روز جهانی نابینایان را به تمامی عزیزان روشن ضمیر، به خصوص دانش آموزان و همکاران روشن دل عزیزی که در آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند و همچنین دست اندرکاران تلاشگر سازمان آموزش و پرورش استثنایی تبریک و خداقوت عرض کنم.
امید است در پرتو تعالیم اسلامی و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت مردمی برای ایران قوی بتوانیم در تعالی و پیشرفت این عزیزان و سرمایه‌های ارزشمند میهن اسلامی مان سهیم باشیم.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


ثبت جهانی خوشنویسی تا چند روزدیگر /‬ بررسی چگونگی ارائه در یونسکو
نشست چگونگی ارائه و بررسی پرونده «پاسداری از هنر خوشنویسی ایران» برگزار شد . این پرونده قرار است تا چند روز دیگر توسط اعضای کمیته میراث ناملموس یونسکو بررسی و ثبت شود.

«رتبه بندی معلمان» بعد از ابلاغ، اجرایی می‌شود
‌وزیر آموزش و پرورش، تعامل مجلس و دولت را موجب هم افزایی مورد انتظار قوای کشور دانست و درباره «لایحه رتبه بندی معلمان»، گفت: به محض ابلاغ ، این لایحه را عملیاتی می‌کنیم.

۶۰ درصد مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند
رئیس کمیته امداد گفت:حدود ۶۰ درصد از مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند.

انتصابات جدید در معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران
مدیرکل برنامه‌ ریزی و توسعه شهری امور حمل و نقل و ترافیک، سرپرست اداره کل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک منصوب شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید