صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

گزافه گویی جدید «علی اف» علیه ایران و ارمنستان/ پاشینیان تکذیب کرد

کد خبر 161749 1400-07-23 16:13
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در تازه ترین گزافه گویی خود مدعی شده که ایران به ارمنستان برای قاچاق مواد مخدر به اروپا کمک می کند!
گزافه گویی جدید «علی اف» علیه ایران و ارمنستان/ پاشینیان تکذیب کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان که این روزها می کوشد به هر قیمتی اشتباه خود را در باز کردن پای رژیم صهیونیستی به منطقه انکار کند؛ این بار در ادعایی جدید گفته است که باکو مسیر ترانزیت مواد مخدر از ایران به ارمنستان و از آنجا به اروپا را مسدود کرده است.
وی که در نشست مجازی سران کشورهای مستقل مشترک المنافع صحبت می کرد؛ در ادامه ادعاهای خود افزود: پس از آنکه بعد از ۳۰ سال کنترل ۱۳۰ کیلومتر از اراضی همجوار با ایران را (از ارمنستان) پس گرفتیم؛ موفق به سد کردن مسیر قاچاق مواد مخدر شدیم که از ایران به ارمنستان و از آنجا به اروپا می رسید و از منطقه «جبرائیل» جمهوری آذربایجان هم رد می شد.
علی اف در ادامه گزافه گویی های خود افزود: حجم هروئینی که در دیگر مناطق مرزی آذربایجان_ایران توقیف کردیم در مقایسه با سال قبل دو برابر شده که این نشان می دهد طی ۳۰ سال گذشته، ارمنستان و ایران در همکاری با یکدیگر از اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان برای قاچاق مواد مخدر به اروپا استفاده می کردند.
نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان نیز با رد تمامی ادعاهای علی اف، گفت: تاکید می کنم که ما به‌ طور بسیار تنگاتنگ با نهادهای انتظامی ایران همکاری کرده و به شکل بسیار موثری با قاچاق مواد مخدر مبارزه می کنیم.
وی افزود: من همچنین می توانم ارقامی را ارائه کنم که خنثی کردن موارد قاچاق مواد مخدر و میزان کشف و ضبط مواد مخدر را نشان می دهند. حجم مواد مخدر کشف شده سه تا چهار برابر و حتی بیشتر شده است واین نشان می دهد که نیروهای انتظامی ایران و ارمنستان همکاری تنگاتنگی داشته و به طور موثری با قاچاق مواد مخدر مبارزه می کنند.
ایران بارها به جمهوری آذربایجان هشدار داده که نسبت به نیات سوء رژیم صهیونیستی هوشیار باشد و اینکه حضور نیروهای ثالث را در مناطق مرزی خود برنمی تابد. از سوی دیگر، جمهوری آذربایجان به فکر تصاحب بخشی از منطقه مرزی ایران_ارمنستان است تا به این ترتیب، مسیر اتصال خود به جمهوری نخجوان و ترکیه را هموار کند حال آنکه این مسئله به قیمت از دست رفتن مرز ایران_ارمنستان تمام می شود.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید