صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

موضع دیپلمات‌های تروئیکای اروپایی درباره سفر «انریکه مورا» به ایران

کد خبر 161561 1400-07-21 22:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دیپلمات های انگلیس، آلمان و فرانسه در آستانه سفر معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران اعلام کردند که این سفر «طبق روال معمول» به شمار نمی آید.
موضع دیپلمات‌های تروئیکای اروپایی درباره سفر «انریکه مورا» به ایران

به گزارش خبرگزاری مهر، در آستانه سفر «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، دیپلمات های ۳ کشور اروپایی طرف برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) در گفتگو با رویترز اعلام کردند که این سفر را نمی توان «طبق روال معمول» تلقی کرد.
به گزارش رویترز، دیپلمات های مذکور بدون اشاره به انفعال اروپا در قبال تعهدات برجامی شان در این باره اعلام کردند: این سفر در زمان مهمی انجام می شود. وضعیت برنامه هسته ای ایران بدتر شده و اوضاع مدام به سمت بدتر شدن حرکت کرده است!
دیپلمات های تروئیکای اروپایی در این باره افزودند: به همین دلیل ما این سفر را معمول و کاری نمی‌دانیم؛ بلکه آن را دیداری سرنوشت ساز در شرایط بحران می دانیم.
وزارت خارجه فرانسه نیز ساعاتی پیش اعلام کرد که سفر «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران برای آینده توافق هسته ای با ایران حیاتی است.
«آنه_کلیر لجندره» (Anne_Claire Legendre) سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در کنفرانس خبری خود بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۸ میلادی و ادامه انفعال اروپا در قبال تعهدات برجامی خود ادعا کرد: ایران همچنان که از مذاکره سر باز می‌زند، و واقعیت‌هایی را در حوزه میدانی ایجاد می کند که بازگشت به برجام را پیچیده تر می کند!
گفتنی است، تاکنون ۶ دُور از مذاکرات وین با هدف تسهیل بازگشت آمریکا به برجام انجام شده؛ اما با وجود اذعان به پیشرفت‌هایی در این خصوص از سوی طرف‌های غربی، تاکنون نتیجه مشخصی به‌دست نیامده است.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید