صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ارتش یمن مهمترین پادگان‌ ائتلاف سعودی در جنوب مأرب را تصزف کرد

کد خبر 158828 1400-07-05 01:49
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نیروهای ارتش یمن موفق به کنترل یکی از مهمترین پایگاه‌های ائتلاف سعودی در جنوب مارب شدند.
ارتش یمن مهمترین پادگان‌ ائتلاف سعودی در جنوب مأرب را تصزف کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، پادگان «الخشینا» از مهمترین پادگان‌های ائتلاف سعودی در جنوب شهر مأرب را به کنترل خود آوردند.
گفته شده است که درگیری و نبرد نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با نیروهای متجاوز ائتلاف سعودی در صحرای «أم ریش» در بخش «الجوبه» واقع در جنوب شهر مأرب تشدید شده و مواضع سعودی در بخش «الجوبه» از بامداد یکشنبه هدف حمله گسترده نیروهای ارتش قرار گرفته است که در این درگیری‌ها ده‌ها تن از نیروهای سعودی کشته و زخمی شدند.
ارتش یمن طی روزهای گذشته دستاوردهای امنیتی بسیاری کسب کرده است به طوری که توانسته کنترل مناطق مهمی در استان مأرب، شبوه و البیضاء را به دست بگیرد.
نیروهای یمنی با سیطره بر العبدیه و الجوبه به طرف شهر مأرب پیشروی کرده و توانسته اند صدها مزدور سعودی را در العبدیه در این استان وادار به تسلیم کنند.
با این پیشروی، زمینه برای آزادی مأرب بیش از هر زمان دیگر فراهم شده و به همین علت مزدوران سعودی، آماده باش اعلام کرده و به تقویت استحکاماتشان پرداخته‌اند.
سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای صنعاء موفق شده‌اند استان «البیضاء» را به طور کامل آزادسازی کنند.
استان البیضاء یمن از نظر جغرافیایی به دلیل قرار گرفتن در مرکز یمن و همسایگی با هشت استان مهم صنعاء، ذمار، مارب، إب، لحج، ابین، شبوه و ضالع از اهمیت استراتژیک بالایی برخوردار است.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


وزارت دفاع روسیه وابسته نظامی سفارت آمریکا را احضار کرد
وزارت دفاع روسیه وابسته نظامی سفارت آمریکا در مسکو را برای ادای توضیح در خصوص اقدام خلافِ قانون ناوشکن آمریکایی در ورود به آب‌های سرزمینی روسیه احضار کرد.

پکن آماده همکاری با تهران برای تامین واکسن«کرونا» به هر میزان است
وزیر امور خارجه چین بر تعهد پکن به ادامه همکاری ها با تهران برای مهار کرونا و تامین واکسن  مورد نیاز به هر میزان و تا هر زمان که تهران درخواست داشته باشد، تاکید کرد.

تعقیبِ ناوشکن آمریکایی توسط ناو جنگی روسیه در دریای ژاپن
یک فروند ناوجنگی روسیه روز جمعه با نزدیک شدن به یک ناوشکن آمریکایی که درصدد نقض مرزهای آبی روسیه در دریای ژاپن بود، این کشتی مهاجم را به بیرون از آبهای سرزمینی روسیه هدایت کرد.

آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان در افغانستان به دنبال انتقام از شکست خود است
حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای به جنایت جدید در مسجد قندهار واکنش نشان داد و اعلام کرد: آمریکا با به جا گذاشتن قاتلان در افغانستان به دنبال انتقام از شکست خود در این کشور است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید