صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بیش از ۴ هزار پناهجو در راه مرزهای آمریکا/دردسر جدید واشنگتن

کد خبر 158816 1400-07-04 21:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دو منبع آگاه در دولت پاناما از عبور حدود ۴ هزار پناه‌جو اهل هائیتی از جنگل‌های «دارییِن» این کشور به سمت مرز کلمبیا خبر داده و اعلام کردند که مقصد نهایی آنها آمریکا است.
بیش از ۴ هزار پناهجو در راه مرزهای آمریکا/دردسر جدید واشنگتن

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، دو منبع آگاه در دولت پاناما از عبور حدود ۴ هزار پناه‌جو اهل هائیتی از جنگل‌های «دارییِن» این کشور به سمت مرز کلمبیا خبر داده و اعلام کردند که مقصد نهایی آنها آمریکا است.
بر اساس این گزارش، دستکم بین ۳۵۰۰ تا ۴ هزار پناه‌جو که اکثر آنها اهل هائیتی و کوبا هستند، با گذر از جنگل‌های داریین و استان چریکو عبور کرده و در راه مرزهای آمریکا هستند.
این در حالیست که در حال حاضر، یک کمپ بزرگ موقتی برای بیش از ۱۵ هزار پناهجوی اهل هائیتی در مرز میان مکزیک و ایالات متحده برپا شده؛ موضوعی که طی هفته‌های گذشته به یکی از بزرگترین معضلات موجود در دولت «جو بایدن» تبدیل شده است.
گفته می‌شود روز جمعه بسیاری از این افراد نهایتاً موفق به ورود به خاک آمریکا شده و برخی از آنها نیز به سمت «مکزیکو سیتی» بازگردانده شدند.
اکنون مشخص نیست دولت آمریکا چه تصمیمی در خصوص موج جدید پناهجویان که راهی این کشور شده‌اند، خواهد گرفت.
لازم به ذکر است در پی افزایش فشار ناشی از بحران اقتصادی کم سابقه در دو کشور کوبا و هائیتی، تعداد زیادی از شهروندان این دو کشور طی هفته‌های گذشته به سمت مرزهای آمریکا روانه شده‌اند.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید