صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت تسهیل امور ایرانیان مقیم آمریکا

کد خبر 158634 1400-07-04 00:11
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر خارجه ضمن برشمردن اقداماتی که در بخش‌های مختلف وزارت خارجه در ارتباط با خدمات کنسولی در دست طراحی و اجرا می‌باشد گفت: خدمت‌رسانی بدون تبعیض به همه ایرانیان مهمترین وظایف وزارت خارجه است
تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت تسهیل امور  ایرانیان مقیم آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سخنگوی وزارت امور خارجه، در آخرین برنامه قبل از ترک نیویورک، حسین امیر عبداللهیان در نشست صمیمانه‌ای با رئیس و کادر مدیریتی دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران از نزدیک در جریان آخرین وضعیت خدمت رسانی به ایرانیان مقیم ایالات متحده قرار گرفته و در خصوص چالش‌ها و اقدامات ضروری که برای بهبود خدمت‌رسانی ضروری است تبادل نظر نموده و دستورات لازم را صادر کرد.
وزیر امورخارجه در این نشست که با حضور مجید تخت‌روانچی، سفیر و نماینده نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد برگزار و هیأت همراه برگزار شد، ضمن تشریح سیاست دولت سیزدهم در خصوص ایرانیان مقیم خارج، بر عزم قطعی جناب آقای دکتر رئیسی، رئیس جمهور برای تکریم و رفع مشکلات ایرانیان در سراسر دنیا و تسهیل امور آنان در ارتباط با سرزمین مادری تاکید نمود.
امیرعبداللهیان افزود: این اهتمام در تمامی ارکان حاکمیت و قوای سه گانه وجود دارد تا حدی که پیش از این سفر، جناب آقای اژه ای رئیس محترم قوه قضائیه از اینجانب خواست این پیام را به ایرانیان مقیم آمریکا منتقل کنم که هیچ مانعی برای تردد آسان آنان وجود ندارد. علاوه بر این، جناب آقای قالیباف فضای مستقل ارتباطی را در تارنمای مجلس پیش بینی کرده است تا ایرانیان مقیم خارج به راحتی با قوه مقننه و مجلس در ارتباط باشند تا هر کجا که لازم است ساده سازی فرایندهای قانونی صورت پذیرد.
وزیر امور خارجه با اشاره به نخبگی و فرهیختگی جامعه بزرگ ایرانیان مقیم آمریکا، جامعه ایرانیان را سرمایه و فرصت بی بدیلی نامید که می‌بایست با هم‌افزایی همه دستگاه‌های ذیربط از آن صیانت کرد.
وزیر خارجه ضمن برشمردن اقداماتی که در بخش‌های مختلف وزارت خارجه در ارتباط با خدمات کنسولی در دست طراحی و اجرا می‌باشد، یکی از مهمترین وظایف همه سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها را خدمت‌رسانی بدون وقفه و تبعیض به همه ایرانیان عزیز معرفی نمود.
امیر عبداللهیان در این نشست، رفت و آمد و ارتباط هرچه بیشتر ایرانیان مقیم خارج با ایران را مایه قدرت و پیشرفت کشور از یک‌سو و آرامش جامعه فرهیخته ایرانیان از سوی دیگر دانست و بر تعهد دولت و وزارت خارجه برای رفع موانع و کاهش فرآیندهای بوروکراتیک غیر ضرور و تلاش برای اصلاح قوانین و مقررات برای روان‌تر شدن هرچه بیشتر خدمت‌رسانی، تاکید نمود.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


مذاکرات با ایران دوستانه بوده اما نتایج ملموسی نداشته است
«فیصل بن فرحان» در نشستی خبری در واشنگتن گفت که مذاکرات تهران-ریاض دوستانه بوده اما نتایج ملموسی به همراه نداشته است.

وزارت دفاع روسیه وابسته نظامی سفارت آمریکا را احضار کرد
وزارت دفاع روسیه وابسته نظامی سفارت آمریکا در مسکو را برای ادای توضیح در خصوص اقدام خلافِ قانون ناوشکن آمریکایی در ورود به آب‌های سرزمینی روسیه احضار کرد.

مرگ قانونگذار انگلیسی بر اثر اصابت ضربات چاقو/ مظنون بازداشت شد
یک قانونگذار محافظه کار انگلیس که روز جمعه در نشستی با اعضای حوزه تحت نمایندگی خود در شرق انگلیس مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته بود، جان خود را از دست داد.

مراقب دام‌های پرهزینه شیاطین باشید/اظهارات کذب نشانه حسن‌نیت نیست
دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به ادعاهای رئیس‌جمهور آذربایجان علیه ایران، گفت: بیان اظهارات کذب و غیرسازنده، نشانه حسن نیت و تدبیر نیست.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید