صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

نرخنامه بلیت اتوبوس بازگشت زائران اربعین بزودی تعیین می شود

کد خبر 158610 1400-07-03 18:57
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک مقام مسئول گفت: نرخ بلیت اتوبوس برای زائران اربعین از مرز مهران به مقصد همه شهرها در حال تدوین و نهایی شدن است و همزمان با بازگشت زائران، در معرض دید آن‌ها قرار می گیرد.
نرخنامه بلیت اتوبوس بازگشت زائران اربعین بزودی تعیین می شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، داریوش باقرجوان، مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری افزود: این فهرست بر اساس همان نرخنامه اربعین سال ۱۳۹۸ با درصدی افزایش مجاز سالانه که ابتدای امسال اضافه شد، تدوین شده و قیمت‌های آن همان نرخ ایام عادی با ضریب دو، به دلیل تردد یکسر خالی اتوبوس هاست.
وی اضافه کرد: این نرخ بزودی علاوه بر نصب در پایانه مرزی مهران در اختیار عوامل سازمان راهداری و همچنین سازمان تعزیرات قرار می‌گیرد و مبنای رسیدگی به تخلفات و گرانفروشی است و هرگونه تخلف از این نرخنامه موجب پیگرد قانونی و مجازات شرکت‌های حمل و نقلی خواهد شد.
به گفته مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری، این نرخنامه شناور و بسته به نوع و ظرفیت صندلی‌های اتوبوس و همچنین فاصله شهرهای مقصد مسافران است.
باقرجوان افزود: هنوز هیچ مسافری از مرز مهران به کشور بازنگشته است و پیش بینی ما این است که موج بازگشت زائران از پس فردا یا حداکثر فردا آغاز خواهد شد.
وی از آمادگی همه مسئولان و بخش‌های سازمان راهداری برای خدمت رسانی به زائران اربعین خبر داد و گفت: تا این لحظه هیچ جابجایی از مرز مهران به سمت شهرهای دیگر برای زائران اربعین تعیین نشده است و بنابراین هرگونه شایعات در خصوص قیمت‌های بلیت بازگشت زائران را تکذیب می‌کنیم.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


سامانه قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده راه اندازی شد
معاون حسابرسی امور مالیاتی تهران از ایجاد سامانه برخط قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده برای رفع موانع قانونی خبر داد.

تعاونی‌ها ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در ۴ سال آینده می‌سازند
رئیس اتاق تعاون ایران گفت: در راستای کمک به ساخت مسکن در کشور و با امضای تفاهم نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی بخش تعاون متعهد شد در ۴ سال آینده ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به بهره برداری برساند.

اجرای مصوبه سقف ۲۵ درصدی اجاره بها موفقیت آمیز بود
معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش ۴۶ درصدی اجاره مسکن را نشان دهنده شکست مصوبه تعیین سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها ندانست.

امروز ۱۰ تُن مرغ کیلویی ۲۵ هزار تومان در تهران توزیع شد
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تهران گفت: در راستای ادامه توزیع مرغ گرم با قیمت مصوب ۲۵ هزار تومان در روزهای جمعه، امروز هم ۱۰ و نیم تُن مرغ به میادین میوه و تره بار تهران رسید.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید