صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

کیفیت هوای پایتخت در روزهای ابتدایی پاییز

کد خبر 158604 1400-07-03 18:35
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تشریح کیفیت هوای پایتخت در روزهای ابتدایی پاییز گفت: روز گذشته کیفیت هوای تهران با ثبت شاخص ۱۱۳ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.
کیفیت هوای پایتخت در روزهای ابتدایی پاییز

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین شهیدزاده در مورد دلیل افزایش غلظت ذرات معلق در هوای پایتخت توضیح داد: این افزایش نتیجه عدم بارش مناسب و بالا بودن میزان خشکی زمین است که منجر به افزایش گرد و غبار در هوا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه آغاز مهرماه سال جاری نسبت به سال‌های قبل از شرایط بدی برخوردار نبوده است، اظهار کرد: برای مثال، در سال ۹۸ شاخص کیفیت هوا بر اساس روش جدید محاسبه، در روز ۳۱ شهریور ۱۰۴، در روز اول مهر ۱۳۷ و در روز دوم مهر ۱۰۷ بود.
شهیدزاده با بیان اینکه علاوه بر کاهش بارش‌های جوی که منجر به افزایش خشکی زمین‌های اطراف کلان‌شهر تهران شده است، حرکت انواع وسایل نقلیه موتوری نیز در افزایش آلودگی هوا مؤثر است، تصریح کرد: شهروندان می‌توانند با استفاده کمتر از وسایل نقلیه و رعایت مواردی نظیر جدی گرفتن معاینه فنی در جلوگیری از تشدید میزان آلودگی هوا مشارکت نمایند.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطرنشان کرد: کیفیت هوای تهران در نیمه نخست سال جاری از نظر آلاینده اُزون، مطلوب‌تر و از منظر آلاینده ذرات معلق نامطلوب‌تر از سال گذشته بود. اما در مجموع تعداد روزهای سالم بیشتری نسبت به سال قبل داشتیم.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


بارگذاری اطلاعات مراکز واکسیناسیون روی نقشه شهر تهران
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از آمادگی و همکاری این سازمان با ستاد مدیریت بحران کرونا شهرداری در راستای توسعه واکسیناسیون و آماده‌سازی سامانه «تهران من» خبر داد.

پاتک ۵۰ میلیاردی پلیس به مزرعه ماینر
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از کشف ماینر های غیرمجاز به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در یافت آباد خبر داد.

کاهش هزینه درمان ۴۴ میلیون بیمه شده در دستور کار وزارت رفاه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کاهش هزینه درمان ۴۴ میلیون نفر بیمه شده تأمین اجتماعی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

بازدید دادستان کل کشور از زندان آرماویر ارمنستان
دادستان کل کشور که در ارمنستان به سر می‌برد، با حضور در زندان آرماویر این کشور درباره شرایط زندانیان ایرانی این زندان و انتقال آنان با مسئولان این زندان گفتگو و تبادل نظر کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید