صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اعلام حمایت همه جانبه روسیه از کابینه «نجیب میقاتی»

کد خبر 158451 1400-07-02 23:58
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزارت خارجه روسیه با صدور بیانیه ای بر حمایت تمام و کمال این کشور از کابینه تازه تشکیل لبنان به ریاست «نجیب میقاتی» و لزوم حل بحران های چندگانه داخلی در این کشور تأکید کرد.
اعلام حمایت همه جانبه روسیه از کابینه «نجیب میقاتی»

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، فرستاده ویژه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا از تکمیل روند تشکیل کابینه در لبنان استقبال کرد.
گفتنی است که حمایت وزارت خارجه روسیه از روند تکمیل کابینه در لبنان روز جمعه و پس از دیدار «میخائیل بوگاندوف» معاون وزیر خارجه روسیه با «تونی فرنجیه» عضو پارلمان لبنان در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام شد.
در متن این بیانیه آمده است: «روسیه به طور کامل از اتمام روند تشکیل کابینه لبنان به ریاست نجیب میقاتی حمایت کرده و امیدوار است بحران‌های اقتصادی و اجتماعی این کشور در سریع‌ترین زمان ممکن حل شود».
همچنین تأکید شد: «مسکو از حق تمامیت ارضی و وحدت و صلح در لبنان و حق مردم این کشور در اتخاذ تصمیمات مستقل و بدون دخالت خارجی پشتیبانی می‌کند».
قابل ذکر است که نماینده پارلمان لبنان و معاون وزیر خارجه روسیه در جریان نشست دوجانبه درباره زمینه‌های گسترش روابط میان بیروت و مسکو و آخرین وضعیت داخلی دو کشور سوریه و لبنان گفتگو و رایزنی کردند.
گفتنی است که پیش‌تر میشل عون رئیس جمهور لبنان طی سخنانی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود: «تهدیدات مداوم اسرائیل علیه لبنان مهمترین دغدغه دولت در این کشور است. آخرین نمونه این تهدیدات، تلاش اسرائیل برای حفاری نفت و گاز در منطقه مورد مناقشه در مرزهای دریایی است.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید