صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

مهار ۵ مورد پسماندسوزی سوزی در گشت شبانه محیط زیست بهارستان

کد خبر 158151 1400-06-31 16:55
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: شب گذشته ۵ مورد ضایعات و پسماندسوزی شناسایی که بلافاصله اطفا حریق شد.
مهار ۵ مورد پسماندسوزی سوزی در گشت شبانه محیط زیست بهارستان

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا فاضلی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته در خصوص پایش و نظارت شبانه روزی واحدهای صنعتی و خدماتی و تولیدی و همچنین برخورد با متخلفین پسماند سوزی گشت شبانه محیط زیست این شهرستان از مدتی قبل مجدداً فعال شده است.
وی افزود: در همین راستا بر اساس شکایات مردمی واصله از روستاهای خیرآباد، همدانک و اورین، مطابق برنامه اکیپی از کارشناسان و مأموران اجرایی اداره حفاظت محیط زیست بهارستان طی شب گذشته، محدوده شهرک‌های صنعتی قلعه میر، بهاریه و همچنین محل‌های تخلیه شبانه زباله و پسماند را مورد پایش و نظارت قراردادند و در این بازدید ۵ مورد ضایعات و پسماندسوزی شناسایی که بلافاصله توسط همکاران اطفا حریق شد.
فاضلی در ادامه با بیان اینکه یکی از معضلات این شهرستان، معضل پسماند سوزی است، یادآور شد: برابر قانون، پسماندسوزی جرم است و قانون مدیریت پسماند، پسماندسوزی را جرم اعلام می‌کند و برای آن یک سری جرایم قانونی در نظر گرفته است که در صورت دستگیری یا شناسایی متخلفین به مراجع قضائی معرفی می‌شوند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: براساس ماده ۷ مدیریت پسماند، مدیریت پسماند در حریم شهرها به عهده شهرداری‌ها، در روستاها به عهده دهیاری‌ها و خارج از اینها به عهده بخشداری هاست.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


کاهش هزینه درمان ۴۴ میلیون بیمه شده در دستور کار وزارت رفاه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کاهش هزینه درمان ۴۴ میلیون نفر بیمه شده تأمین اجتماعی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

رالی بزرگ خانوادگی بی نظیر در دنیا/ ترویج فرهنگ درست رانندگی
معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت: رالی گردشگری خانوادگی در ۱۳ استان همزمان درحالی برگزار شد که در دنیا بی نظیر بوده و هدف آن ترویج فرهنگ رانندگی صحیح است.

واکسیناسیون ۶۰ درصدی گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال/فعالیت های حضوری از نیمه آبان
سخنگوی آموزش و پرورش گفت: از گروه دانش‌آموزی گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال ۶۰ درصد ۸۵ درصد معلمان و کارکنان آموزش و پرورش واکسینه شده اند.

ماده ۴۷۷ معضلی برای دیوان عالی/ قانون پیچیده مالیات فساد زاست
رئیس قوه قضائیه گفت: دنبال این هستیم، بعضی از فرآیندهای پیچیده و فسادزا را با همکاری دولت و مجلس کوتاه کنیم تا با شفاف‌تر، چابک‌تر و کارآمدتر شدن ساختار نظام قضائی مشکلات مردم کاهش یابد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید