صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

الزام خطوط هوایی به عرضه بلیت دو طرفه برای زائران اربعین

کد خبر 157765 1400-06-29 20:25
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تمام شرکت‌ها و مراکز فروش بلیت هواپیما ملزم هستند بلیت رفت‌وبرگشت صادر کنند، مگر آنکه خود زائر درخواست خرید بلیت یکطرفه داشته باشد.
الزام خطوط هوایی به عرضه بلیت دو طرفه برای زائران اربعین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت راه و شهرسازی، اولین نشست ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی با حضور اعضای این ستاد در ساختمان دادمان برگزار شد. نعمت‌الله ترکی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی در حاشیه این نشست گفت: یکی از موضوعات مورد بررسی قیمت بلیت پرواز اربعین بود. در جلسه مصوب شد که قیمت رفت و برگشت هر زائر از تهران و ۴ فرودگاه کشور به نجف ۵ میلیون تومان و از شهرهای مشهد و شهرستان‌های شرقی کشور ۶ میلیون تومان باشد. این نرخ تصویب شده ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی است و به کلیه خطوط هوایی و مراکز عرضه فروش بلیت اعلام رسمی شده است.
وی ادامه داد: بر اساس توافقات انجام شده، زائران حتماً باید پیش از خرید بلیت از طریق سامانه سماح ثبت نام کرده و ویزا نیز دریافت کرده باشند، همچنین تزریق دوز دوم واکسن، همراه داشتن کارت واکسن و جواب منفی تست PCR با اعتبار ۷۲ ساعته برای خرید بلیت الزامی است. زائران پس از انجام این موارد می‌توانند برای خرید بلیت مراجعه کنند. در ستاد اربعین نیز تاکید شد که مراکز عرضه و فروش بلیت هواپیما تنها به کسانی بلیت عرضه کنند که این مراحل را طی کرده باشند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به الزام شرکت‌های هواپیمایی به عرضه بلیت دوطرفه گفت: امکان تهیه بلیت رفت و برگشت برای زائران در نظر گرفته شده است. برخی نگرانی‌ها وجود داشت که مراکز عرضه بلیت تنها بلیت یکطرفه برای زائران صادر کنند. در این نشست تاکید شد که تمام شرکت‌ها و مراکز فروش بلیت هواپیما ملزم هستند به درخواست زائر بلیت رفت‌وبرگشت صادر کنند، مگر آنکه خود زائر درخواست خرید بلیت یکطرفه داشته باشد.
وی افزود: مشکلات مربوط به سفر هوایی حل شده است و سازمان هواپیمایی کشوری نیز تمام توان خود را به کار گرفته است که این اعزام به طریق خوبی انجام شود.
ترکی در ادامه با اشاره به اینکه ظرفیتی برای بازگشت زائران از مرز زمینی ایجاد شده است، گفت: برای بازگشت زائران تنها مرز مهران در نظر گرفته شده است و تمام زائران تنها می‌توانند از این مرز به کشور بازگردند. سازمان راهداری برای پشتیبانی از بازگشت زمینی زائران اعلام آمادگی کرده و در جلسه ستاد مصوب شد برای کلیه زائرانی که از این مرز باز می‌گردند وسیله ایاب و ذهاب در نظر گرفته شده و نسبت به تجهیز مرز و تهیه وسایل مورد نیاز اقدام شود.
وی ادامه داد: قیمت بلیت برگشت زمینی بر اساس نرخ مصوبی است که سازمان راهداری اعلام خواهد کرد و فکر می‌کنم تفاوت چندانی با دو سال پیش نداشته باشد. امکانات بازگشت زمینی زائران از همین امروز آماده است و ایجاد موکب‌های پذیرایی در مرز نیز پیش‌بینی شده است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی در انتها گفت: سعی می‌کنیم جلسه این ستاد دستکم دو روز در میان برگزار شود و این روند تا پایان مراسم اربعین ادامه خواهد داشت. در این جلسات پیگیر مشکلاتی که اعلام می‌شود و ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های مرتبط هستیم و امیدواریم خدمات مرتبط به حوزه وزارت راه و شهرسازی در سفر اربعین به بهترین شیوه ارائه شود.
اولین نشست ستاد اربعین این وزارتخانه با دستور رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی برگزار شد. در این نشست نعمت‌الله ترکی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی، سیاوش امیرمکری، سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری، سید قاسم بی‌نیاز، رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی، بابک طالبی، معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و نمایندگانی از حوزه وزارت و دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی کشوری و تعزیرات حکومتی حضور داشتند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


ثبت نام ۱.۷ میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن در سامانه ثمن
طبق تازه‌ترین آمار ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی بیش از یک میلیون و ۷۱۳ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کردند.

هفتاد درصد شبکه فاضلاب تهران کامل شد /برخورد قضایی متناسب با سرقت تجهیزات فاضلاب صورت نمی‌گیرد
معاون فنی مهندسی شرکت فاضلاب تهران با اشاره تکمیل هفتاد درصدی شبکه فاضلاب تهران گفت: تأمین منابع مالی و همکاری نکردن بانک‌های داخلی و همچنین امنیت تجهیزات فاضلاب دو مشکل اساسی ما است.

امضای تفاهمنامه نظام مهندسی با وزارت راه برای تأمین منافع مهندسان
رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان گفت: طی آخرین تفاهم‌نامه منعقد شده منافع سازمان‌های نظام مهندسی به ویژه درآمد مربوط به حق الزحمه شناسنامه فنی-ملکی تأمین شده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی معاونت روستایی ریاست جمهوری منصوب شد
با حکم معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری، حمیدرضا گل محمدی به سمت مدیرکل فرهنگی و اجتماعی منصوب شد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید