صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

امضای ۲ تفاهم‌نامه وزیر تعاون با وزرای تندرستی و اشتغال تاجیکستان

کد خبر 157416 1400-06-27 19:25
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جریان سفر خود به جمهوری تاجیکستان با دو وزارتخانه "تندرستی و حفظ اجتماعی" و "محنت، مهاجرت و شغل" این کشور یادداشت تفاهم همکاری امضا کرد.
امضای ۲ تفاهم‌نامه وزیر تعاون با وزرای تندرستی و اشتغال تاجیکستان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر اساس یادداشت تفاهم همکاری با وزارت تندرستی، طرفین به منظور گسترش و تقویت همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های خدمات اجتماعی، آمادگی خود را برای تبادل اطلاعات و تجربیات، برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگروه‌های کارشناسی اعلام کردند.
همکاری برای خدمت‌رسانی در حوزه حمایت‌های اجتماعی و فراهم‌کردن شرایط جذب شرکت‌های خصوصی برای سرمایه‌گذاری خارجی مشترک در این بخش، هماهنگی و همکاری در عرصه بین‌الملل و سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای، ارائه آموزش‌های تخصصی و مهارتی در زمینه حمایت‌های اجتماعی از جمله توافقات این سند است.
همکاری در زمینه تأمین اجتماعی و امور اجتماعی شامل بیمه اجتماعی، توانمندسازی افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانواده و افراد آسیب‌پذیر، برنامه‌های کاهش فقر و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، توانمندسازی افراد دارای معلولیت در زمینه اشتغال، انجام پژوهش‌های مرتبط با امور اجتماعی، خدمات اجتماعی، کاهش فقر و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از دیگر بخش‌های این تفاهم‌نامه همکاری است.
امضای تفاهم‌نامه همکاری با وزارت محنت، مهاجرت و شغل تاجیکستان
در ادامه سفر عبدالملکی به کشور تاجیکستان، یادداشت تفاهم همکاری میان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت محنت، مهاجرت و شغل با جمهوری تاجیکستان امضا شد.
بر اساس این یادداشت تفاهم، طرفین در زمینه روابط کار، بازرسی کار، بهداشت و ایمنی محیط کار و کاهش حوادث ناشی از کار و بیمارهای شغلی، سیاست بازار کار، اشتغال و تبادل نیروی کار، تبادل اطلاعات در مورد وضعیت و نیازهای بازار کار دولت‌های طرفین و کمک به ساماندهی تبادل نیروی کار و اشتغال آن‌ها همکاری خواهند کرد.
برگزاری دوره‌های تکمیلی تربیت کارشناس، مربی و افراد نیازمند به آموزش برای توسعه زمینه‌های دارای اولویت‌های آموزشی مقدماتی، پیشرفته و بلندمدت توسط مؤسسات آموزش فنی و حرفه‌ای جمهوری اسلامی ایران، تبادل تجربه در زمینه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تبادل‌نظر و همکاری طرفین در سازمان بین‌المللی کار و سایر موضوعات مور

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


تعاونی‌ها ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در ۴ سال آینده می‌سازند
رئیس اتاق تعاون ایران گفت: در راستای کمک به ساخت مسکن در کشور و با امضای تفاهم نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی بخش تعاون متعهد شد در ۴ سال آینده ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به بهره برداری برساند.

اجرای مصوبه سقف ۲۵ درصدی اجاره بها موفقیت آمیز بود
معاون وزیر راه و شهرسازی افزایش ۴۶ درصدی اجاره مسکن را نشان دهنده شکست مصوبه تعیین سقف ۲۵ درصدی افزایش اجاره بها ندانست.

تشریح جزئیات جدید از کشف ماینرهای غیر مجاز در بورس تهران
رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور شفاف‌سازی و پاسخگویی در خصوص موضوع ماینر های کشف شده در بورس تهران توضیحاتی ارائه کرد.

سقوط شدید نرخ لیر ترکیه ادامه دارد
نرخ لیر ترکیه در معاملات امروز، جمعه، دوباره سقوط کرد و در ادامه روندی که در این ماه برای چندین بار اتفاق افتاد یک پایین‌ترین رکورد تاریخی جدید به ثبت رساند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید