صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نخست وزیر پاکستان خواستار تفاهم ایران و عربستان شد

کد خبر 157239 1400-06-27 02:59
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست وزیر پاکستان خواستار ارتباط نزدیک میان پاکستان با ایران و عربستان به صوررت همزمان شد و گفت: تفاهم میان تهران و ریاض به نفع منطقه و جهان خواهد بود.
نخست وزیر پاکستان خواستار تفاهم ایران و عربستان شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پی تی وی، «عمران خان»، نخست وزیر پاکستان خواستار ارتباط نزدیک میان پاکستان با ایران و عربستان به صورت همزمان شد و در این ارتباط گفت: تفاهم میان تهران و ریاض به نفع منطقه و جهان خواهد بود.
«عمران‌خان» این اظهارات را در گفت و گوی خود با یک رسانه عربی و در حاشیه سفر به تاجیکستان برای شرکت در اجلاس سران سازمان شانگهای اعلام کرده است.
به گفته عمران خان، جمهوری اسلامی ایران متمدن‌ترین همسایه پاکستان است و دو کشور در کنار یکدیگر تا ابد زندگی می‌کنند، چون تجارت مشترک برای دو کشور و کل منطقه بهترین است.
در این گفتگو عمران خان همچنین از عربستان به عنوان نزدیک‌ترین متحد و دوست قدیمی اسلام آباد یاد کرد و گفت: اسلام‌آباد صادقانه به دنبال تفاهم میان ایران و عربستان است و نسبت به درگیری احتمالی میان ایران و عربستان سعودی بسیار نگران است، چون اگر این درگیری رخ دهد برای پاکستان و هر کشور در حال توسعه دیگری فاجعه بار خواهد بود و این درگیری بر قیمت نفت نیز تأثیرات زیادی خواهد گذاشت.
نخست وزیر پاکستان در ادامه تاکید کرد که نه تنها پاکستان بلکه همه کشورها باید اطمینان بدست آورند که بین ایران و عربستان سعودی تفاهم بهتری صورت خواهد گرفت.پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید