صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

«گانتز» برای مهار برنامه هسته ای ایران نسخه پیچید

کد خبر 156871 1400-06-24 12:20
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مدعی است که این رژیم با مذاکرات احیای برجام مشکلی ندارد اما همزمان آمریکا و جامعه بین الملل باید طرح جایگزینی را هم که شامل فشار همه جانبه بر ایران است؛ تدارک ببینند.
«گانتز» برای مهار برنامه هسته ای ایران نسخه پیچید

به گزارش خبرگزاری مهر، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با «فارین پالیسی» ادعایی را مطرح کرد که از سوی این روزنامه آمریکایی به منزله تغییر آشکار رویکرد این رژیم در شیوه خصومت ورزی با برنامه هسته ای ایران تعبیر شد.
به ادعای گانتز، رژیم صهیونیستی مایل است تا بازگشت آمریکا به میز مذاکره با ایران و حصول توافق با این کشور را بپذیرد حال آنکه همزمان به واشنگتن فشار می آورد تا در صورت ناکامی مذاکره، یک پاسخ مقتدرانه را تدارک ببیند!
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه این ادعا افزود: رویکرد فعلی دولت بایدن را که می کوشد برنامه هسته ای ایران را مهار کند؛ قبول دارم.
وی ادامه داد: اسرائیل خواهان آن است که آمریکا یک «پلن B» هم اتخاذ کند که شامل فشارهای اقتصادی کلان در صورت شکست مذاکرات است.
این مقام صهیونیست در ادامه هذیان گویی های خود به «پلن C» اسرائیل هم اشاره کرد که شامل اقدام نظامی است. به ادعای گانتز، ایران تا ساخت نخستین بمب هسته ای فقط دو تا سه ماه فاصله دارد و با توجه به بدبینی او به راهکار دیپلماتیک، طرح «پشتیبان» مد نظر رژیم صهیونیستی می تواند شامل فشارهای سیاسی، دیپلماتیک و اقتصادی همه جانبه از سوی آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و حتی چین باشد.
او در ادامه این ادعا افزود: باید با چین تماس بگیریم. آسیا هم باید نقش ایفا کند. اسرائیل توانایی هدایت پلن B را ندارد. ما نمی توانیم رژیم تحریم های اقتصادی بین المللی را ایجاد کنیم. آمریکا باید این کار را انجام دهد.
ادعاهای وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی مطرح می شود که کابینه نفتالی بنت برخلاف کابینه بنیامین نتانیاهو بر این باور است که باید جلو دوربین اختلافات درباره ایران را کنار گذاشت و آنها را به طور خصوصی حل و فصل کرد.
از پلن B رژیم صهیونیستی هم در آستانه سفر نفتالی بنت نخست وزیر این رژیم به آمریکا رونمایی شد و هر از گاهی از گوشه تازه ای از زوایای آن رونمایی می شود.
گانتز در حالی از تلاش برای اجماع بین المللی در راستای اعمال فشار بر ایران سخن می گوید که «میخائیل اولیانوف» نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، ساعاتی پیش اعلام کرد که هیچ نشانه‌ای از اینکه ایران بر روی پروژه دستیابی به سلاح هسته‌ای کار می‌کند، مشاهده نشده است و اتهامات مرتبط با این قضیه محلی از اعراب ندارد.
اولیانوف در این رابطه گفت: از چنین گمانه زنی‌هایی استقبال نمی‌شود. ساختن بمب هسته‌ای برای یک کشور غیر هسته‌ای بسیار دشوار است. هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که نشان دهد ایران مشغول کار در این راستا است. این (ادعاها) چیزی نیست جز گمانه زنی که قصد ایجاد بحث و جدل درباره این مسئله را دارد آن هم موقعی که همه طرف‌های دخیل باید با یکدیگر به همراه آمریکا دوباره بر سر میز مذاکره بنشینند و مسئله احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را حل کنند.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


«حماس» نقشه راه برای تبادل اسرا را به میانجیگران تحویل داده است
یک عضو ارشد جنبش «حماس» با بیان اینکه این جنبش نقشه راه تبادل اسرا را به میانجیگران تحویل داده است، گفت: اکنون توپ در زمین رژیم صهیونیستی است.

کربلا میزبان بیش از ۱۱ هزار موکب در اربعین امام حسین(ع) است
بخش شعائر و موکب‌ها و هیئات حسینی در عراق و جهان اسلام زیر مجموعه دبیرخانه آستان مقدس امام حسین و حضرت ابوالفضل العباس (علیهما السلام) در بیانیه‌ای تعداد موکب‌هایی اربعین امسال را اعلام کرد.

سردار باقری انتصاب «فرمانده نیروی هوایی ارتش» را تبریک گفت
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی به امیر واحدی، انتصاب وی به عنوان رئیس فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت.

حشد شعبی نقش راهبردی در برقراری امنیت و ثبات عراق برعهده دارد
سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق بر نقش راهبردی حشد شعبی در برقراری امنیت و ثبات این کشور تاکید کرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید