صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

ارفاق پلیس به رانندگان متخلف در شرایط کرونایی

کد خبر 155670 1400-06-17 16:55
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس پلیس راهور ناجا گفت: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه طی دستوری اعلام کردیم که هیچ خودرویی در جاده‌ها توقیف نشود مگر اینکه دستور قضائی برای توقیف وجود داشته باشد.
ارفاق پلیس به رانندگان متخلف در شرایط کرونایی

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سید کمال هادیانفر اظهار کرد: قانون گذار سقف جرایم در بحث توقیف خودرو را یک میلیون تومان اعلام کرده است، اما برای کمک به هموطنان این رقم را به ۳ میلیون تومان افزایش دادیم.
وی افزود: با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر جامعه طی دستوری اعلام کردیم که هیچ خودرویی در جاده‌ها توقیف نشود مگر اینکه دستور قضائی برای توقیفشان وجود داشته باشد.
سردار هادیانفر تصریح کرد: اگر برای هموطنی پیامکی مبنی بر اطلاع آن‌ها از میزان جرایم رانندگی ارسال می‌شود برای این است که آن را پرداخت کند تا در زمان انجام مسافرت اگر بخواهد خدمات خاصی را دریافت کند، مشکل خاصی برای دریافت خدمات از دستگاه‌های مختلف وی را به چالش نکشاند.
وی با اشاره به فعالیت سامانه احراز هویت در سایت راهور ۱۲۰ برای پرداخت جرایم، گفت: این موضوع برای این است تا ربات و یا سیستمی نتواند به عنوان فرد حقیقی از هموطنان سو استفاده کند و باید در این سامانه مشخصات رانندگان و شماره تلفن همراهشان ثبت شود تا با دریافت یک پیامک و وارد کردن رمز اختصاصی، افراد به پروفایل خود راه پیدا کنند.
رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه هموطنان مبالغ جرایم رانندگی خود را از طریق سایت راهور ۱۲۰ و یا بانک‌ها پرداخت کنند، درباره قطعی سیستم‌های پلیس + ۱۰ بیان کرد: این قطعی‌ها اندک است، اما در برخی مواقع دچار اختلال هستیم و این موضوع به دلیل افزایش حجم تخلفات و جرایم رانندگی است که این روزها با وجود شرایط کرونایی در کشور جرایم رانندگی افزایش پیدا کرده و برای ثبت و پردازش این جرایم در سیستم‌ها مشکلاتی را ایجاد کرده است.
وی افزود: در حال حاضر از رباتی استفاده می‌کنیم که شرایط ما را تسهیل کرده است؛ این ربات نوع، رنگ و پلاک خودروها را از یکدیگر تشخیص می‌دهد و اکنون از این ربات در بحث شناسایی متخلفان رانندگی استفاده می‌کنیم.
به گفته سردار هادیانفر، هدف پلیس این است تا عامل انسانی در تشخیص جرایم رانندگی را کاهش یابد و این موضوع به صورت سیستمی انجام شود.

مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


حذف وثیقه برای مشمولان متقاضی شرکت در مراسم اربعین
رئیس سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی از حذف سپردن وثیقه برای مشمولان متقاضی شرکت در مراسم معنوی اربعین حسینی خبر داد.

خط ۱۵۷۰؛ اورژانس اجتماعی دانش آموزان رایگان است
مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش گفت: تمام مراکز و هسته‌های مشاوره در کشور، به صورت رایگان، به ارائه خدمات مشاوره به دانش آموزان خواهند پرداخت.

قابلیت های جدید شبکه دانش آموزی/امکان گفتگوی گروهی در شاد
رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی آموزش و پرورش گفت: چند سرویس جدید از جمله گفت وگوی گروهی به شاد افزوده شده و امکان صحبت مستقیم همزمان با حداقل پنج دانش آموز فراهم شده است.

۹۳ درصد ثبت نام ها در سامانه سیدا تکمیل شده است
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش گفت: اکنون ۹۳ درصد کل ثبت نام دانش آموزان در سامانه سیدا تکمیل و کلاس بندی نیز از دو هفته قبل آغاز شده است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید