صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / ارز و طلا

مبنای قیمت‌گذاری ارز در بازار چیست؟

کد خبر 152187 1400-05-31 00:15
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک مقام اسبق بانکی گفت: در حالی که ارز مسافری یا اسکناس ارزی مورد نیاز تنها ۵ درصد از کل گردش ارزی را تشکیل می‌دهد، این ارز مبنای قیمت‌گذاری در بازار شده است.
مبنای قیمت‌گذاری ارز در بازار چیست؟

بهاءالدین حسینی هاشمی افزود: متاسفانه قیمت ارز در ایران طی کمتر از ۶ ماه روند صعودی شدیدی را تجربه کرده است. وی متذکر شد: عواملی که امروز تاثیر خود را نشان داده اند، تشدید تحریم های اقتصادی، تحریم فروش نفت از سوی ایران، قرارگیری در لیست سیاه اف ای تی اف و همچنین دیگر عواملی است که از سوی خارجی ها به ما تحمیل شده است. این کارشناس اقتصادی عنوان کرد: دسته ای دیگر نیز به کارکرد سیستمی نادرست نظام بانکی و... در سال های طولانی باز می گردد.
وی تصریح کرد: سالیان طولانی است ایران از نظام چند نرخی ارزی رنج می برد، اما همواره گروه های ذینفع مانع اصلاح این سیاست شده است. این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: ناکارآمدی بانک ها نیز سبب شد این نهادها به جای فعالیت در حوزه تخصصی شان، به بنگاه داری روی بیاورند و نتیجه چیزی شده است که می بینید، در حالی برخی به اقتصاد آزاد حمله می کنند و این نکته را عامل بحران می دانند که با اقتصادی سراسر دستور و بخشنامه و کنترل مواجهیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / ارز و طلا


خبرهای مرتبط را دنبال کنید