صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تاکید وزیر دفاع ویتنام بر لزوم توسعه همکاری های نظامی با روسیه

کد خبر 147419 1400-05-13 19:52
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر دفاع ویتنام طی سخنانی از اهمیت همکاری های نظامی میان هانوئی و مسکو دفاع کرده و خواستار توسعه روابط نظامی کشورش با مسکو شد.
تاکید وزیر دفاع ویتنام بر لزوم توسعه همکاری های نظامی با روسیه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «فا وان جیانگ» وزیر دفاع ویتنام طی سخنانی از اهمیت همکاری های نظامی میان هانوئی و مسکو دفاع کرده و خواستار توسعه این روابط شد.
بر اساس این گزارش، وزیر دفاع ویتنام که در این سخنان را در جریان دیدار با «گنادی بزدتکو» سفیر جدید روسیه در هانوئی، پایتخت ویتنام مطرح می کرد، گفت: مردم ویتنام و ارتش ویتنام همواره دوستی دیرینه خود با روسیه و کمک های موثر مسکو به ویتنام را ارج می نهند.
وی همچنین در ادامه سخنان خود تاکید کرد که همکاریهای دفاعی مشترک میان دو کشور، نقش اساسی در توسعه شراکت جامع استراتژیک میان هانوئی و مسکو ایفا می کند.
لازم به ذکر است بر اساس توافقنامه مشترک امضا شده میان وزرای دفاع ویتنام و روسیه، همکاری های هانوئی و مسکو قرار است از سال جاری میلادی بر اساس برنامه از پیش تعیین شده، مورد توسعه قرار گیرد.
به گفته وزیر دفاع ویتنام، همکاری های دو کشور در حوزه دفاعی به دو بخش فنی و نظامی تقسیم شده که این همکاری ها قرار است امسال در هر دو بخش مورد توسعه قرار داده شوند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید