صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

استقرار واحدهای سایبری اسرائیل در امارات برای ایجاد اختلال در خطوط هوایی و کشتیرانی

کد خبر 147414 1400-05-13 19:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک مقام امنیتی با اشاره به هدف رژیم صهیونیستی از این اقدام گفت: ایجاد اختلاف و سوء تفاهم میان کشورهای حوزه خلیج فارس و وارد کردن آنها به درگیری ناخواسته، اصلی‌ترین هدف اسرائیل در این خصوص بوده است.
استقرار واحدهای سایبری اسرائیل در امارات برای ایجاد اختلال در خطوط هوایی و کشتیرانی


رژیم صهیونیستی با هدف انتقال کانون بحران از سرزمین های اشغالی به منطقه خلیج فارس و دریای عمان و کاهش فشارهای سیاسی و امنیتی به هیئت حاکمه این رژیم، به دنبال ایجاد اختلال سایبری در سامانه های ناوبری هوایی و دریایی در منطقه خلیج فارس و دریای عمان و بی ثبات سازی شرایط امنیتی در منطقه است.
یک مقام مطلع امنیتی گفت: حدود یک ماه است که واحدهای سایبری موساد با انتقال تجهیزات پیشرفته به یکی از امیرنشین های امارات عربی متحده، برنامه جامعی را برای ایجاد اختلال در شبکه های ارتباطی و سامانه های ناوبری دریایی و هوایی در منطقه خلیج فارس و دریای عمان آغاز کرده اند.
این مقام امنیتی با اشاره به هدف رژیم صهیونیستی از این اقدام گفت: ایجاد اختلاف و سوء تفاهم میان کشورهای حوزه خلیج فارس و وارد کردن آنها به درگیری ناخواسته، اصلی ترین هدف اسرائیل در این خصوص بوده است.
او انتقال کانون بحران از سرزمین های اشغالی به منطقه خلیج فارس و دریای عمان و کاهش فشارهای سیاسی و امنیتی به هیئت حاکمه این رژیم را هدف دیگر اسرائیل از بحران سازی در منطقه خلیج فارس عنوان کرد.
این مقام امنیتی با اشاره به اینکه در صورت لزوم اطلاعات دقیق تری از محل استقرار، تجهیزات فنی و برنامه های این تیم که در هماهنگی کامل با دستگاه اطلاعاتی امارات عربی متحده فعالیت می کند، اعلام خواهد شد.
گفتنی است بعد از ظهر دیروز سه شنبه، چهار کشتی نفت کش به نام های «کوئین ایماثا»، «گلدن بریلینت»، «جگ پوجا» و «ابس» به صورت هم زمان اعلام کردند که هدایت شناورها از فرمان آنها خارج شده است.
این رخداد ضمن ایجاد نگرانی نسبت به امنیت خطوط کشتیرانی تجاری شایعات زیادی را نیز به دنبال داشت.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید