صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

احداث مجموعه آزمایشگاهی کنترل کیفیت هوای شهر تهران

کد خبر 147365 1400-05-13 16:49
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران از موافقت این کمیسیون با احداث مجموعه آزمایشگاهی کنترل کیفیت هوای شهر تهران با هدف بهبود فعالیت های زیست محیطی خبر داد.
احداث مجموعه آزمایشگاهی کنترل کیفیت هوای شهر تهران

به گزارش خبرگزاری مهر، علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران گفت: نهمین جلسه کمیسیون ماده پنج در سال جاری به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران با حضور اعضا، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، معاون شهرسازی و معماری تشکیل شد و طرح احداث مجموعه‌ای آزمایشگاهی با هدف بهبود فعالیت‌های زیست محیطی و کنترل کیفیت هوای شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: به منظور رفع مشکلات زیست محیطی ناشی از آلودگی شدید هوای شهر تهران، ضروری است که کیفیت هوا، به صورت مستمر پایش شده و اقدامات مربوط به مقابله با آلودگی هوا، مورد ارزیابی قرار گیرد. در همین راستا توافقنامه‌ای فی مابین شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و آژانس همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) تنظیم شده است که براساس این قرارداد، طرف ایرانی مسئولیت اختصاص فضا و ساختمان مناسب و طرف ژاپنی مسئولیت تأمین تجهیزات مناسب و همچنین مطالعات مرتبط با طرح‌های کاهش آلودگی هوا را به عهده دارند.
وی با اشاره به موافقت شورای اسلامی شهر تهران و سازمان برنامه و بودجه کشور با انجام توافق مذکور، ادامه داد: در نهمین جلسه کمیسیون ماده پنج سال جاری، اعضا پس از استماع گزارش مشاور طرح به بررسی موضوع پرداختند و نهایتاً با اختصاص زمینی در محدوده بزرگراه شهید باکری، در شمال پارک میلاد واقع در منطقه ۵ شهر تهران، برای اجرای این طرح موافقت کردند.
در ادامه این جلسه، نقشه‌های اصلاحی برخی از معابر طرح تفصیلی و طرح‌های اجرایی نیز مورد تأیید اعضا قرار گرفت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید