صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

 افتتاح اولین مرکز واکسیناسیون هم‌سطح در مشهد توانایی واکسیناسیون ۴۰۰ نفر در هر ساعت

کد خبر 147360 1400-05-13 16:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد واحد مشهد از افتتاحیه مرکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد اسلامی مشهد خبر داد و گفت: این واحد اولین مرکز واکسیناسیون هم‌سطح و جزو بزرگترین مراکز واکسیناسیون مشهد است.
 افتتاح اولین مرکز واکسیناسیون هم‌سطح در مشهد توانایی واکسیناسیون ۴۰۰ نفر در هر ساعت


ناصر سنجر موسوی اظهار کرد: در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی و پس از تصمیم جدی در خصوص تسریع در روند واکسیناسیون و افزایش مراکز واکسیناسیون علاوه بر بیمارستان ۲۲ بهمن مشهد که از ابتداء سال جاری با مرکز بهداشت مشغول واکسیناسیون عموم مردم است این مرکز را ایجاد کردیم.
توانایی واکسیناسیون ۴۰۰ نفر در هر ساعت
وی افزود: این مرکز در مدت یک هفته و با تلاش شبانه روزی تمام همکاران ایجاد شد. این مرکز درحال حاضر دارای ۴۰ نیروی ثبت کننده است و ۲۰ نفر واکسیناتور به صورت همزمان می توانند واکسیناسیون را انجام دهند. توانایی واکسیناسیون ۴۰۰ نفر در هر ساعت را داریم. همچنین در هر شیفت کاری ۶ ساعته ۲۴۰۰ نفر واکسینه خواهند شد. امیدوار هستیم بتوانیم این روند را در دراز مدت ادامه دهیم.
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد واحد مشهد ادامه داد: این واحد اولین مرکز واکسیناسیون هم سطح و جزو بزرگترین مراکز واکسیناسیون مشهد است. همچنین این واحد در میان مجموعه واحدهای دانشگاهی آزاد اسلامی در کل ایران بزرگترین مرکز تا به امروز است.
سنجرموسوی خاطرنشان کرد: دو بیمارستان ۲۲ بهمن و بیمارستان آریا که زیر مجموعه دانشگاه آزاد مشهد هستند در زمینه کرونا درحال فعالیتند. اما بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه آزاد با محدودیت هایی روبرو هستند. می توان نبود دستگاه سی تی اسکن و محدودیت بخش های آی سی یو را از جمله این محدودیت ها دانست. در بیمارستان آریا یک بخش ۱۴ تخته اختصاص داده شده است. در بیمارستان ۲۲ بهمن نیز بیماران سرپایی ارجاع شده، داروهای خود را سرپایی دریافت می کنند. از آنجایی که ظرفیت های بیمارستانی ما محدود است، مسئولین استان نیز از ارجاع بیماران بدحال کرونایی به این بیمارستان ها خود داری می کنند.
راه اندازی سومین مرکز واکسیناسیون دانشگاه آزاد تا پایان هفته
وی تصریح کرد: امروز دومین مرکز واکسیناسیون زیر نظر دانشگاه آزاد مشهد افتتاح شد. مرکز سوم واکسیناسیون نیز تا پایان هفته افتتاح خواهد شد. همچنین درحال برنامه ریزی برای راه اندازی یک مرکز خودرویی در محل پارکینگ دانشگاه آزاد مشهد هستیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» صرفه جویی ارزی ۵ میلیون دلاری با تولید یک نوع واکسن دامی
» کلاهبرداری با تزریق آب مقطر به جای واکسن کرونا
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید