صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

آمار جهانی کرونا و بیش از ۲۰۰ میلیون مبتلا تاکنون

کد خبر 147359 1400-05-13 16:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مجموع مبتلایان کرونا در جهان تاکنون به ۲۰۰ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۶۸۳ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۲۵۹ هزار و ۵۹۹ نفر تأیید شده و همچنین ۱۸۰ میلیون و ۵۶۱ هزار و ۶۵۵ نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته‌اند.
آمار جهانی کرونا و بیش از ۲۰۰ میلیون مبتلا تاکنون


بر اساس آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۶ میلیون مبتلا و بیش از ۶۳۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید_۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۱.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید_۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۹ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۵۸ هزار و هند با بیش از ۴۲۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است: # نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۳۶,۰۴۹,۰۱۵ ۶۳۰,۴۹۷ ۲ هند ۳۱,۷۶۹,۱۳۲ ۴۲۵,۷۸۹ ۳ برزیل ۱۹,۹۸۶,۰۷۳ ۵۵۸,۵۹۷ ۴ روسیه ۶,۳۳۴,۱۹۵ ۱۶۰,۹۲۵ ۵ فرانسه ۶,۱۷۸,۶۳۲ ۱۱۱,۹۹۳ ۶ انگلیس ۵,۹۲۳,۸۲۰ ۱۲۹,۸۸۱ ۷ ترکیه ۵,۷۹۵,۶۶۵ ۵۱,۶۴۵ ۸ آرژانتین ۴,۹۶۱,۸۸۰ ۱۰۶,۴۴۷ ۹ کلمبیا ۴,۸۰۷,۹۷۹ ۱۲۱,۴۸۴ ۱۰ اسپانیا ۴,۵۲۳,۳۱۰ ۸۱,۷۷۳
براساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۶۰ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است.
براساس آمار فوق در حال حاضر در ۳۱ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل _ که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند _ کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آلمان، اندونزی، لهستان، مکزیک، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، جمهوری چک، عراق، شیلی، فیلیپین، کانادا، بنگلادش،مالزی، بلژیک، سوئد، رومانی و پاکستان نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید_۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید