صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

رویکرد مثبت گمرک به استفاده از اشعه ایکس کامیونی «ایران ساخت»

کد خبر 146534 1400-05-11 11:58
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون علمی و فناوری گفت: رویکرد مثبت و سازنده گمرک به توانمندی فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری، در ساخت اشاعه ایکس کامیونی ایرانی زمینه‌ای فراهم کرد تا یک محصول راهبردی در کشور ساخته شود.
رویکرد مثبت گمرک به استفاده از اشعه ایکس کامیونی «ایران ساخت»

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، ۹ طرح کلان در حوزه های تجهیزات پزشکی، کشاورزی و انرژی در محل خانه نوآوری و فناوری ihit با حضور معاون علمی و فناوری رونمایی شد.
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری در این مراسم رونمایی گفت: نحوه تعامل میان سرمایه‌گذار، بهره‌بردار و نقشی که دولت می‌باید در تحقق یک طرح فناورانه تا رفع نیازی از کشور ایفا کند، به خوبی در طرح‌های کلان ملی معاونت علمی و فناوری نتیجه داد و ماحصل آن تولید و تجاری‌سازی بسیاری از محصولات و تجهیزات راهبردی بوده است.
وی استفاده از اشعه ایکس کامیون ی ایران‌ساخت در گمرک را نمونه‌ای موفق از این تعامل میان طرف عرضه و تقاضای فناوری با تسهیل‌گری و بسترسازی دولت دانست و گفت: رویکرد مثبت و سازنده گمرک به توانمندی فعالان زیست‌بوم نوآوری و فناوری، زمینه‌ای فراهم کرد تا یک محصول راهبردی و پیشرفته که توسط محققان شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته شده، در یکی از بخش‌های حساس کشور مورد استفاده قرار بگیرد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان حمایت از طرح‌های کلان ملی فناوری و تجهیزات آزمایشگاهی ایران‌ساخت را گامی ارزشمند و رونق‌دهنده اشتغال و اقتصاد دانش ‎بنیان دانست و افزود: امیدواریم با ادامه این روند، شرکت‌های دانش‌بنیان در مسیر رفع نیازهای راهبردی و فناورانه کشور به توفیق برسند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید