صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تکنولوژی

تسلا به علت ولتاژ پایین باتری خودروهایش غرامت می‌دهد

کد خبر 145651 1400-05-08 15:27
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
تسلا با پرداخت ۱.۵ میلیون دلار غرامت به علت کاهش ولتاژ باتری‌های خودروهای برقی تولیدی این شرکت موافقت کرده است.
تسلا به علت ولتاژ پایین باتری خودروهایش غرامت می‌دهد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، تسلا چندی قبل یک بسته به روزرسانی نرم افزاری را برای برخی خودروهای تولیدی خود عرضه کرد که نصب آن باعث کاهش حداکثر ولتاژ باتری اتومبیل‌های برقی در ۱۷۴۳ خودروی سدان مدل اس شد.
مالکان این خودروها به دادگاه شکایت کردند و هر یک ۶۲۵ دلار غرامت دریافت کردند. رسیدگی به این پرونده در دادگاه در سان فرانسیسکو صورت گرفت.
مالکان برخی از این خودروها می‌گویند کاهش ولتاژ اتومبیل‌های آنها در حد ده درصد برای مدت سه ماه رخ داده، ولی در مورد برخی دیگر از این افراد کاهش یادشده برای مدت هفت ماه و در حد هفت درصد روی داده است. تسلا سرانجام در مارس سال ۲۰۲۰ برای رفع مشکل یادشده اقدام کرد.
شاکیان پرونده در آگوست سال ۲۰۱۹ بر علیه تسلا اقدام قضائی کردند و تا قبل از مارس سال ۲۰۲۰ تسلا یک بار اقدام به عرضه بسته نرم افزاری برای حل این مشکل کرد که تنها توانست ۳ درصد از مشکل کاهش توان شارژ را حل کند.

در صورتی که نیاز به خدمات کارشناسی خودرو ، تشخیص رنگ شدگی و آپشن خودرو نیاز دارید می توانید با کارشناسان کارن در تماس باشید .
برای دریافت مشاوره و مشاهده خدمات کارشناسی خودرو و تشخیص رنگ شدگی ، این صفحه را ملاحظه فرمایید .کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تکنولوژیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید