صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / تولید و صنعت

راه‌اندازی خط تولید اولین واکسن کرونا در پارک پردیس فروش ۵ هزار میلیاردی شرکت‌ها

کد خبر 136226 1400-04-08 00:06
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس پارک فناوری پردیس از تولید واکسن کرونا از سوی ۲ شرکت مستقر در این پارک خبر داد و گفت: یکی از این شرکت‌ها نسبت به راه‌اندازی خط تولید این واکسن اقدام کرده است.
راه‌اندازی خط تولید اولین واکسن کرونا در پارک پردیس فروش ۵ هزار میلیاردی شرکت‌ها


مهدی صفاری نیا در آیین تولید این دارو را در راستای کاهش آلام بیماران مبتلا به کرونا دانست و افزود: این دارو توانسته است تاییدیه های لازم را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو دریافت کند، ضمن آن که تمام مراحل ایمنی آن پاس شده است.
وی تولید این دارو را موفقیتی برای جامعه علمی و دانشمندان کشور دانست و اظهار کرد: در کنار این پروژه در این پارک بیش از ۲۶ شرکت مستقر در پارک در زمینه مقابله با کرونا فعال شدند که از این تعداد ۵ شرکت در زمینه تولید دانش فعال هستند.
صفاری نیا با تاکید بر اینکه این ۵ شرکت به دانش فنی تولید داروهای مقابله با کرونا دست یافتند، ادامه داد: شرکت تولیدکننده سالیراویرا اولین شرکتی در این پارک است که موفق به اخذ تاییدیه ها شد. رییس پارک فناوری پردیس از فعال شدن دو شرکت در زمینه تولید واکسن کرونا خبر داد و گفت: یکی از این شرکت ها در حال راه اندازی خط تولید هستند و در آینده نزدیک این واکسن معرفی خواهد شد. به گفته وی این واکسن که خط تولید آن در حال راه اندازی است، در حال اخذ تاییدیه های لازم است.
وی با بیان اینکه سه شرکت در زمینه تولید کیت های تشحیص کرونا فعال شدند، خاطر نشان کرد: ۸ شرکت در زمینه تجهیزات پزشکی تحقیقاتی را اجرایی کردند و موفق به تولید برخی تجهیزات مورد نیاز کشور در زمینه کرونا شدند.
وی تولید ماسک را از دیگر دستاوردهای شرکت های مستقر در این پارک عنوان کرد و یادآور شد:  ۴ شرکت نیز خط تولید خود را برای مقابله با کرونا تغییر کاربری دادند.
رییس پارک فناوری پردیس میزان فروش شرکت های این پارک را ۵ هزار میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: برای شرکت ها ۴۴ میلیارد تومان کمک مالی شد، ولی نیار شرکت ها ۱۲۰ میلیارد ریال است که قصد داریم از سیستم بانکی و سایر نهادهای مالی تامین کنیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »از پرونده ها بخوانید
» کلاهبرداری با تزریق آب مقطر به جای واکسن کرونا
» واردات واکسن کرونا از سوی هر نهاد یا شخصی باید تحت اشراف و نظارت وزارت بهداشت باشد
مطالب دیگر از اکونومی نیوز / تولید و صنعتپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید