وزارت بهداشت: افزایش بیماران کرونا از تحمل کادر درمان خارج است وضعیت به همین منوال پیش رود، پرستاران دچار سندروم فرسایشی خواهند شد

کد خبر 14086 1399-03-12 23:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه اگر وضعیت بیماری کرونا به همین منوال پیش برود پرستاران دچار سندروم فرسایشی خواهند شد، گفت: اگر تعداد بیماران بیش از این شود، از تحمل کادر درمان خارج خواهد بود.

دکتر مریم حضرتی امروز (۱۲ خردادماه) در حاشیه بازدید از بیمارستان آیت الله طالقانی آبادان، اظهار کرد: به منظور بررسی وضعیت بیمارستان ها و نحوه درمان و مدیریت کرونا، سفر سه روزه ای به خوزستان داشتم و از بیمارستان ها بازید کردم.
وی افزود: با هماهنگی هایی که بین مسئولین دانشگاه و دیگر همکاران وجود دارد، اقدامات خوبی انجام شده است، اما در کنار ایثارگری ها، مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: مهمترین مسائل، کمبود نیرو به ویژه نیروی پرستار تخصصی است که در اهواز، دزفول و آبادان به شدت احساس و اکنون با مدیریت انجام شده و کمک گرفتن از دیگر استان ها تا حدودی این کمبود ها جبران شده است.
حضرتی بیان کرد: مطمئناً این پرستاران نیاز به بازتوانی دارند و اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، پرستاران دچار سندروم فرسایشی خواهند شد بنابراین باید برنامه های جدیدی ترتیب داده شود تا از فرسودگی پرستاران جلوگیری شود.
وی با تقدیر از همه پرستاران به ویژه پرستاران خوزستان که در این شرایط اقلیمی و با هوای گرم ارائه خدمت می کنند، گفت: در حال تامین نیرو هستیم و از استان های دیگر کمک می گیریم و امیدواریم با کمک سایر اقشار گروه پرستاری این کمبود ها را جبران کنیم.
معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح کرد: حدود چهار ماه است که پرستاران و پزشکان به شدت در حال کار هستند و اگر مردم رعایت نکنند توان آن ها بریده می شود بنابراین از همه مردم خواهش می کنیم که درک اجتماعی خود را افزایش دهند و به سلامت خود و مردم کمک کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و در اجتماعات حضور پیدا نکنند. اگر مردم در مراسم عروسی و ختم شرکت نکنند، اتفاقی نمی افتد، اما حفظ جان، از واجبات دین ما است.
وی افزود: اکنون هم خودمان در خطر هستیم و هم دیگران را به خطر می اندازیم؛ مردم باید این مساله را جدی بگیرند، زیرا اگر تعداد بیماران بیش از این شود، از تحمل کادر درمان ما خارج خواهد بود.

کلمات کلیدی » کرونا | مردم | وزارت | بهداشت | خرداد | درمان | دانشگاه |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :