ترامپ ایده مشارکت روسیه در نشست گروه ۷ را با پوتین مطرح کرد کانادا و انگلیس مخالفت کردند

کد خبر 14084 1399-03-12 23:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با رئیس جمهور روسیه، ایده مشارکت مسکو در نشست آتی گروه ۷ در آمریکا را مطرح کرد.

 رئیس جمهور آمریکا در تماس تلفنی با رئیس جمهور روسیه، ایده مشارکت مسکو در نشست آتی گروه ۷ در آمریکا را مطرح کرد.
کاخ کرملین روسیه روز دوشنبه خبر داد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.
به گزارش «راشاتودی»، رؤسای جمهور آمریکا و روسیه در این تماس تلفنی درباره توافق «اوپک پلاس» صحبت کرده و اعلام کردند که این توافق به ثبات در بازار های نفت منجر خواهد شد.
همچنین ترامپ در این گفت وگوی تلفنی با پوتین، ایده برگزاری نشست سران گروه ۷ در آمریکا را با حضور روسیه مطرح کرد.
اوپک پلاس در ماه آوریل تصمیم گرفت تا میزان تولید خود را به میزان رکورد ۹.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهد که حدود ۱۰ درصد کل تولید جهان است.
کاهش تولید اوپک پلاس بعلاوه کاهش تولید کشور های غیر این گروه نظیر امریکا و کانادا به افزایش قیمت نفت به ۳۵ دلار در هر بشکه کمک کرد هرچند این قیمت نصف قیمت ابتدای سال است.
در پی مطرح شدن شرکت روسیه در گروه هفت سخنگوی دولت بریتانیا گفت که این کشور از حق وتوی خود برای جلوگیری از بازگشت روسیه به این گروه استفاده خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی دولت بریتانیا امروز _ دوشنبه_ گفت که این کشور از حق وتوی خود برای جلوگیری از بازگشت روسیه به گروه هفت استفاده خواهد کرد. 
سخنگوی داونینگ استریت گفت: «ما تنها زمانی از بازگشت روسیه حمایت می کنیم که این کشور از فعالیت های خصمانه و بی ثبات کننده اش که امنیت شهروندان بریتانیا را برهم می زند دست بردارد.»
از سوی دیگر رویترز نوشت،  «جاستین ترودو»، نخست وزیر کانادا، شامگاه دوشنبه با اشاره به پیشنهاد «دونالد ترامپ»، رئیس جمهروی آمریکا مبنی بر دعوت از روسیه برای شرکت در این نشست گفت که این کشور از بازگشت روسیه به نشست گروه هفت استقبال نمی کند.
وی گفت: «روسیه به خاطر اشغال کریمه در سال های گذشته از گروه هفت بیرون گذاشته شد. این کشور همچنان به نقض حقوق بین الملل ادامه می دهد و به همین خاطر نیز باید همچنان از این نشست بیرون بماند.»  

کلمات کلیدی » ولادیمیر | آمریکا | روسیه | دلار | ارز | نفت | بازار | دونالد ترامپ | دولت |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج