درخواست‌ تعیین سرنوشت فعال زن محبوس سعودی

کد خبر 14055 1399-03-12 19:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در پی گمانه زنی‌های خانواده لجین الهذلول، فعال زن سعودی محبوس در زندان های عربستان، حساب کاربری "زندانیان عقیده" از مسئولان ریاض خواست هرچه سریعتر اوضاع هذلول را مشخص کنند.

به گزارش  آناتولی، لجین الهذلول که از بیش از دو سال قبل در زندان به سر می برد از دو ماه قبل هیچ گونه تماسی با خانواده خود نداشته و ملاقات وی ممنوع شده است.
حساب کاربری "زندانیان عقیده" در همین راستا با انتشار توئیتی خواهان مشخص شدن هرچه سریعتر سرنوشت لجین الهذلول و اوضاع جسمانی وی و امکان ارتباط وی با خوانواده اش و همچنین آزادی فوری و بی قید و شرط وی شد.
در این توئیت آمده است: ادامه محرومیت لجین از حق ارتباط با خانواده از لحاظ قانونی قابل قبول نیست و نگرانی های زیادی درباره اوضاع جسمی وی بعد از قطع تمامی راه های ارتباطی با الهذلول به وجود آمده است.
خانواده الهذلول می گویند پس از قطع ارتباط و ملاقات با وی با توجه به این که وی در گذشته دوره ای را مورد شکنجه قرار گرفته و به سلول انفرادی منتقل شده بود، باعث نگرانی شدید آن ها شده است.
مقامات عربستان به این شکایات هیچ پاسخی نداده اند و این کشور معمولا هرگونه کوتاهی در مورد زندانیان را رد می کند.
در ۱۵ مه ۲۰۱۵ مسئولان سعودی شماری از زنان فعال برجسته در عرصه حقوق بشر از جمله الهذلول را بازداشت کردند.
طبق گزارش ها دلیل بازداشت این افراد دفاع از حق زنان برای رانندگی بود.
عربستان سعودی با انتقادهای بین المللی شدیدی در عرصه آزادی بیان و حقوق بشر مواجه است اما بارها مدعی شده که به اجرای قوانین به شکل شفاف پایبند است!
 

کلمات کلیدی » عربستان سعودی | حقوق |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

انهدام آشیانه جنگنده های آمریکایی در حمله موشکی به پایگاه بسمایه در عراق