نتانیاهو همه را از نقشه‌های طرح الحاق بی‌خبر گذاشته است

کد خبر 14040 1399-03-12 17:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
با وجودی که تنها یک ماه به آغاز روند الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری زمان باقی مانده است اما نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنان این نقشه‌ها را فاش نکرده است و کسی از آنها مطلع نیست.

 به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، تنها یک ماه به موعد اعلام شده برای آغاز روند الحاق غور اردن و مناطقی دیگر از کرانه باختری مانده است اما بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنان نقشه های طرح الحاق را پنهان می کند تا جایی که گابی اشکنازی، وزیر خارجه این رژیم هم از این نقشه ها خبر ندارد. تنها یک عده بسیار کم یعنی تیم ترسیم نقشه ها که یاریو لوین، رئیس کنست و رونین پرتز، مدیر اجرایی نتانیاهو هم به این تیم پیوسته اند به همراه دولت آمریکا از نقشه های ترسیم مرزها و اعمال حاکمیت رژیم صهیونیستی خبر دارند.
طبق اعلام پایگاه خبری والا، بنی گانتس، رئیس ائتلاف آبی _ سفید و شریک نتانیاهو در دولت ائتلافی قصد دارد پیش از آغاز روند الحاق در ماه ژوئیه نماینده ای را به نیابت از خود در تیم ترسیم نقشه ها تعیین کند و نتانیاهو هم اعلام کرده، در پایان کار، نقشه ها را برای موافقت ارائه خواهد کرد.
همزمان با این امر، شهرک نشینان به همراه اعضای کنست و وزرای حزب لیکود و فراکسیون راست گرا کمپین بزرگی را راه اندازی کرده و در آن به نتانیاهو هشدار دادند که تصویب طرح معامله قرن آمریکا به تشکیل کشور فلسطین منجر خواهد شد.
براساس طرح معامله قرن، با اجرای طرح الحاق ۳۰ درصد از مساحت کرانه باختری به حاکمیت رژیم صهیونیستی درخواهد آمد و ۷۰ درصد دیگر متعلق به فلسطینیان خواهد بود.
طبق اعلام پایگاه خبری والا، اگر دولت آمریکا بر تصویب کامل طرح معامله قرن از جمله به رسمیت شناختن کشور فلسطین آتی پافشاری کند، نتانیاهو ممکن است داخل حزب لیکود با مشکلاتی روبرو شود. اما انتظار می رود شریک نتانیاهو در دولت ائتلافی یعنی آبی _ سفید مشکل چندانی نداشته باشد چرا که براساس توافق صورت گرفته این حزب متعهد است که از هرگونه مواضع نخست وزیر که مستقیم یا غیرمستقیم در مساله اعمال حاکمیت با آمریکا همسو است، حمایت کند.

کلمات کلیدی » آمریکا | مرز | دولت |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج