دو انتصاب پرحرف و حدیث؛ قالیباف به چه می اندیشد؟

کد خبر 14033 1399-03-12 17:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شنیده ها حاکی از آن است که رئیس جدید مجلس قرار است چند تغییر کلیدی در پست های پارلمان انجام دهد. بر این اساس، محسن اسماعیلی رئیس حوزه ریاست قوه مقننه خواهد شد و علی محمد قلی ها، معاون اجرایی مجلس.

شنیده ها حاکی از آن است که محمدباقر قالیباف، رئیس جدید مجلس قرار است چند تغییر کلیدی در پست های پارلمان انجام دهد.
 بر این اساس، محسن اسماعیلی رئیس حوزه ریاست قوه مقننه خواهد شد و علی محمد قلی ها، معاون اجرایی مجلس.
قالیباف: مجلس یازدهم مذاکره و سازش با آمریکا را بی حاصل و پر ضرر می داند / دستگاه اجرایی کشور علاوه بر تمرکز بر نگاه به بیرون، مدیریت جهادی نیز باور ندارد؛ این، شرایط را خطرناک تر می کندمحسن اسماعیلی، تنها عضو غیر معمم مجلس خبرگان رهبری و است که پیشتر سه دوره عضو حقوقدان شورای نگهبان هم بوده. او برادر پرویز اسماعیلی، سفیر فعلی ایران در کرواسی است. پرویز اسماعیلی سخنگوی ستاد انتخاباتی قالیباف در انتخابات ۱۳۹۲ بود اما یک پس از انتخابات، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور در دولت رقیب یعنی دولت روحانی شد. محسن اسماعیلی خود نیز از نزدیکان قالیباف بوده و از مشاوران او در دوران شهداری تهران به شمار می رفت. حضور در دولت ها یا تشکیلاتی با گرایش های متضاد سیاسی، همواره خبرساز و جنجال برانگیز بوده است.
علی محمد قلی ها، نیز در دوران حضور قالیباف در شهرداری تهران، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو بود. او در آن دوران توانست بخش زیادی از جریان موسوم به «ارزشی و حزب اللهی» را دور خود جمع کند و با دسته بندی و کادرسازی در این جریان، طیف گسترده ای از این دسته از اصولگراها را جذب کرد.
اکنون که شایعه ی انتصاب قلی ها به عنوان معاون اجرایی مجلس منتشر شده، این احتمال که قالیباف در حال «برنامه ریزی گسترده برای آینده»، است، تقویت خواهد شد. چراکه قلی ها، چنانکه گفته شد به کادرسازی، تشکیل ستاد و منظم سازی اموری از این دست مشهور است و این احتمال وجود دارد که با همان روش ها، جریان اصولگرا را که اکنون درگیری و اختلافات زیادی در درون آن وجود دارد، در راستای همان هدف برنامه ریزی شده برای آینده، زیر بیرق قالیباف گرد آورد.

کلمات کلیدی » حسن روحانی | ایران | آمریکا | طلا | تهران | مجلس | دولت | حقوق | انتخابات |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

یک میلیارد یورو بودجه کرونا کجا هزینه می‌شود؟ _ مجلس بررسی می‌کند

ارسال نفتکش به ونزوئلا بازتولید قدرت ملی برای ایران به همراه داشت

انتخاب رئیس مجلس یازدهم از پشت «مانیتورهایِ سیاسی»

xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج