جلسه بررسی اعتبارنامه تاجگردون به ۵ روز دیگر موکول شد

کد خبر 14017 1399-03-12 15:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: جلسه بررسی اعتبارنامه تاجگردون برای تکمیل استعلام از شورای نگهبان به پنج روز دیگر موکول شد.

علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز شعبه ۱۲ برای بررسی اعتبارنامه محمدرضا تاج گردون اظهار کرد: جلسه در زمان تعیین شده با حضور معترضان تشکیل شد، اما نتیجه به جلسه بعد موکول شد.
وی افزود: طبق آیین نامه داخلی مجلس، مستنداتی که اکنون برای زیر سؤال بردن اعتبار نماینده ای مطرح می شود باید مطالبی باشد که پیش از این به استحضار شورای نگهبان نرسیده و شورا از آن بی اطلاع باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مستنداتی که در زمان تأیید صلاحیت ها به شورای نگهبان رسیده، در شورا بررسی شده و احزار صلاحیت نسبت به آن صورت گرفته است. بنابراین طبق قانون سندی قابل ارائه است که شورای نگهبان قبلاً آن را ندیده است.
خضریان با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس مطابق قانون بنا به درخواست معترضان به شورای نگهبان نامه می زند و از آنها درباره مستندات استعلام می گیرد، گفت: نامه مجلس دیروز به شورای نگهبان رفت. بنابراین از روز گذشته تا امروز که پایان روز پنجم و موعد قانونی بررسی اسناد در شعبه است، پاسخی از طرف شورای نگهبان دریافت نشده است.
وی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز به این نتیجه رسیدیم که برای طی مسیر قانونی نامه دیگری به هیئت رئیسه مجلس بزنیم و طبق قانون داخلی مجلس درخواست مهلت پنج روزه دوم را داشته باشیم تا مستندات و استعلام ها برای ارائه و بررسی تکمیل شود.
احمد نادری نماینده مردم تهران نیز پیش از این به آنا گفته بود، اعتراض به اعتبارنامه محمدرضا تاجگردون کتباً به شعبه ابلاغ شده  و در شعبه ۱۲  مستندات را ارائه می دهیم.
وی مدرک دکترا، شبکه رانتی خانوادگی و .. را از جمله مواردی عنوان کرد که سبب تشکیک در اعتبارنامه  نماینده گچساران شده است.

کلمات کلیدی » طلا | تهران | مجلس | مردم | نماینده |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟