مذاکرات سعودی - صهیونیستی پیرامون مسجدالاقصی

کد خبر 13995 1399-03-12 14:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رژیم صهیونیستی و عربستان با میانجیگری واشنگتن برای حضور نمایندگان سعودی در اداره اوقاف اسلامی قدس اشغالی در حال رایزنی هستند.

 روزنامه اسرائیل الیوم که بسیار به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نزدیک است، نوشت، در کنار طرح آمریکایی معروف به "معامله قرن" و اهداف رژیم صهیونیستی در اعمال حاکمیت بر غور اردن و مناطق دیگر کرانه باختری، از ماه دسامبر میان تل آویو و ریاض با میانجیگری آمریکا رایزنی هایی برای حضور نمایندگان سعودی در اداره اوقاف اسلامی قدس اشغالی در جریان است.
این روزنامه نوشت، دیپلمات های ارشد که از جزئیات این رایزنی ها مطلع هستند گفتند، رایزنی های بسیار حساس و محرمانه ای توسط تیم کوچکی از دیپلمات ها و مسؤولان امنیتی ارشد رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان به عنوان بخشی از رایزنی های مربوط به پیشبرد "معامله قرن" جریان دارد.
اسرائیل الیوم به نقل از یک دیپلمات سعودی ارشد نوشت، اردن که جایگاه ویژه و منحصر بفردی در اداره امور اوقاف اسلامی مسجد الاقصی دارد ابتدا با هرگونه تغییر در ساختار اداره اوقاف اسلامی قدس اشغالی به شدت مخالفت کرد اما این موضعش در پی فعالیت های اخیر ترکیه از جمله در مسجدالاقصی تغییر کرده است.  

کلمات کلیدی » آمریکا | عربستان سعودی | ترکیه | وزیر |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟