کدام مشاغل در دوران کرونا رشد داشته‌اند

کد خبر 13983 1399-03-12 13:04
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی گفت: برخی از کسب و کارهای اینترنتی، خصوصاً در حوزه کسب و کارهای محتوایی مانند فیلم یا آموزش آنلاین و نیز فروشگاه‌های آنلاین، در دوران کرونا با حجم سفارش بالایی رو به رو شدند.

الفت نسب در ادامه گفت: بخش دیگری هم مانند کسب و کار هایی که کالاهای سوپرمارکتی را عرضه می کردند، با افزایش تقاضا مواجه شدند اما برای مابقی، اتفاق خاصی رخ نداده است و چه بسا در برخی از حوزه ها مانند گردشگری، دچار رکود شده اند.
وی افزود: بازار درحال تغییر است، پاساژها و مراکز تجاری باز شده اند و زندگی مردم به روال عادی بازگشته است اما حداقل، مردم با خرید اینترنتی ارتباط بیشتری برقرار کرده اند و خرید اینترنتی می تواند گزینه ای برای کمک به آنها درخصوص خارج نشدن از خانه و مواجه کمتر با مخاطرات محسوب شود.
فروش ویژه وب سایت و اپلیکیشن فروشگاهی با امکانات کامل: 09018727921 اطلاعات بیشتر: کلیک کنید
الفت نسب اضافه کرد: تصور ما این است که اگر بخواهیم با کرونا و به همین منوال ادامه دهیم، خرید اینترنتی به سمت شرایط بهتری خواهد رفت اما نیاز به انجام اقداماتی وجود دارد. این نکته نیز وجود دارد که بازار وضعیت مناسبی نداشته، اقتصاد، بحرانی بوده و بیکاری گسترده ای در راه است و این موارد، اولویت خرید اینترنتی را کاهش می دهد، ولیکن امیدوار هستیم که این شرایط بگذرد و مردم از خرید اینترنتی استفاده بیشتری کنند.
وی درخصوص حمایت از این نوع کسب و کار ها تصریح کرد: صرفاً تعداد محدودی از نهادها مانند وزارت ارتباطات، اعلام حمایت کرده اند. قرار بر این بود که وام دراختیار کسب و کار های نوپا یا متوسط قرار گیرد و فراخوان آن داده شده بود اما فکر نمیکنم تعداد زیادی بتوانند از آن استفاده کنند زیرا منابع محدود است.
ساخت و مدیریت صفحه کسب و کار شما در تلگرام و اینستاگرام توسط ادمین: 09018727921 اطلاعات بیشتر: کلیک کنید
عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب و کار های مجازی اظهار داشت: همچنین پویش هایی را وزارت صمت و معاونت علمی برای حمایت از اشتغال در نظر گرفته اند اما در هر حال بیشتر حمایت ها به صورت معنوی بوده است.
الفت نسب بیان کرد: کشور در شرایط خاصی قرار دارد اما انتظار می رود در حوزه های خاصی مانند بیمه و مالیات، معافیت هایی برای کسب و کار ها رخ دهد اما هنوز اتفاق خاصی را شاهد نبوده و در حال پیگیری از بیمه، مالیات و اتاق اصناف هستیم تا کسب و کار ها بتوانند آسیب ها را برطرف کنند اما خود کسب و کار ها نیز بایستی مراقبت بیشتری کنند و هزینه ها را کاهش دهند.

کلمات کلیدی » کرونا | وزارت صنعت ، معدن و تجارت | صمت | طلا | بازار | مجازی |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :
xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج