بازگشت ۲ نفتکش ایرانی پس از تحویل سوخت به ونزوئلا

کد خبر 13934 1399-03-12 10:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
اولین نفتکش‌های ایران که هفته گذشته سوخت خود را تحویل دادند، از بنادر ونزوئلا راهی کشورمان شده‌اند.

اطلاعات رفینیتیو آیکون نشان می دهد دو نفتکش ایرانی که محموله سوخت خود را به ونزوئلا تحویل داده اند، در راه بازگشت هستند. در حال حاضر این کشور آمریکای جنوبی پمپ بنزین های خود را برای دریافت این بنزین آماده می کند.
این محموله ها به کمبود سوخت در ونزوئلا پایان می دهند. پس از ۳ ماه سهمیه بندی بنزین، حالا مردم ونزوئلا برای خرید بنزین ایرانی که از روز دوشنبه در پمپ بنزین هایشان ارائه می شود صف می کشند. این بنزین طبق یک سیستم جدید متشکل از یارانه ها و شاخص قیمت بین المللی بنزین ارائه می شود.
این سیستم جدید به بیش از دو دهه عرضه بنزین تقریباً رایگان در ونزوئلا پایان می دهد.
اولین نفتکش های ایران که هفته گذشته سوخت خود را تحویل دادند، از بنادر ونزوئلا راهی شده اند. نفتکش فورچون در روز یکشنبه به سمت بندر عباس ایران حرکت کرد و نفتکش فارست نیز در روز شنبه پالایشگاه کاردان را ترک کرد.
از آنجایی که هر دو کشور ایران و ونزوئلا تحت تحریم های آمریکا قرار دارند، واشنگتن به دقت این عرضه سوخت را تحت نظر دارد و به دولت ها، بنادر، مالکان کشتی ها و شرکت های بیمه هشدار داده در صورت کمک به این نفتکش ها جریمه خواهند شد.
رانندگان در ونزوئلا در اکثر ۱۸۰۰ پمپ بنزین این کشور می توانند ۶۰ تا ۱۲۰ لیتر در ماه با قیمت یارانه ای ۲.۵ سنت در هر لیتر بنزین خریداری کنند و پس از پر شدن سهمیه شان بنزین را گران تر می خرند.
وزیر نفت ونزوئلا اعلام کرد به ۲۰۰ پمپ بنزین مجوز فروش سوخت با قیمت شاخص بین المللی بدون سهمیه داده شده است. قیمت اولیه در این پمپ بنزین ها ۵۰ سنت در هر لیتر خواهد بود.

کلمات کلیدی » ایران | آمریکا | طلا | نفت |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :
xتبلیغات نمایندگی پکیج - تعمیر پکیج