کشته شدن ۷ تروریست در جنوب کرکوک بازداشت عضو داعش در نزدیکی مرزهای عراق و سوریه

کد خبر 13929 1399-03-12 10:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
فرمانده عملیات مشترک در کرکوک از کشته شدن هفت تروریست داعشی در جریان عملیات امنیتی در این استان خبر داد. اداره اطلاعات نظامی عراق نیز از دستگیری یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در نزدیکی نوار مرزی سوریه خبر داد.

به نقل از سومریه نیوز، سعد حربیه، فرمانده نیروهای ویژه عملیات مشترک در استان کرکچک خاطرنشان کرد، نیروهای امنیتی مشترک در جریان انجام ماموریت جستجوی عناصر داعش در وادی الشای، فرار گروهی آنها را رصد کردند و به واسطه حمله جنگنده های ائتلاف آمریکایی هفت تن از آنها به هلاکت رسیدند و مخفیگاه متعلق به آنها منهدم شد.
در همین راستا، عماد الزهیری، فرماندهی عملیات سامرا با صدور بیانیه ای اعلام کرد، فرماندهی عملیات سامرا عملیات گسترده ای را در شرق منطقه «نهر رصاصی» در مساحتی بالغ بر ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلومتر مربع انجام داد. این عملیات در دو محور صورت گرفته است: محور نخست توسط ارتش و محور دوم نیز توسط پلیس فدرال.
الزهیری همچنین تاکید کرد، این عملیات چندین روز به منظور تعقیب عناصر تروریستی و برخی از گروهک های زیرزمینی داعش با حمایت نیروی هوایی عراق ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه افزود، در نتیجه این عملیات هفت مخفیگاه با مواد غذایی و تجهیزات آن منهدم، ۲۳ بمب خنثی و ۱۲ مظنون تروریستی تحت تعقیب بازداشت شدند.
از سوی دیگر، اداره اطلاعات نظامی عراق از دستگیری یکی از اعضای گروه تروریستی داعش در نزدیکی نوار مرزی سوریه خبر داد.
این سازمان در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای سازمان اطلاعات نظامی در لشکر بیستم با همکاری هنگ دوم تیپ ۶۶ یکی از تروریست ها را در نوار مرزی بین عراق و سوریه بازداشت کردند.
در عین حال آژانس اطلاعات وزارت کشور عراق روز یکشنبه اعلام کرد، تروریست هایی را که در هدف گرفتن نیروهای امنیتی در فلوجه دست داشتند، بازداشت و همچنین تعدادی موشک را در شهر الریاض کشف و ضبط کرده اند.
سومریه نیوز در بیانیه ای در این باره گزارش داد، نیروهای سازمان اطلاعات پلیس فدرال که در قالب آژانس اطلاعات وزارت کشور فعالیت می کنند توانستند چهار تروریست در شهرستان فلوجه را که طبق احکام ماده ۴ به گروه های تروریستی داعش وابسته بودند، بازداشت کنند.
در این بیانیه تاکید شده، نیروهای تروریستی در دوره های گذشته دست به حملاتی علیه نیروهای امنیتی زده بودند. 
طبق این بیانیه، تجهیزاتی شامل ۲۳ موشک از نوع T۱۰۰ در روستای الحجل از توابع شهر الریاض کشف شد.
 

کلمات کلیدی » آمریکا | عراق | طلا | مرز | پلیس | سوریه |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

تکذیب بازداشت یا احضار امیر دریادار سیاری

انتشار مستندات حمله سایبری به رژیم صهیونیستی همزمان با ساعت ترور شهید سلیمانی

درباره تصویر جنجالی مجله اکونومیست آیا مجله مشهور انفجار بیروت را پیش بینی کرده بود؟