تراکم موتورسواران ریسک انتقال بیماری را افزایش می دهد

کد خبر 13888 1399-03-12 09:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
عضو شورای شهر تهران گفت: تراکم گسترده موتورسوران در مناطق مرکزی شهر ریسک ابتلا به کرونا را بالا می برد.

الهام فخاری عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پس از شیوع کرونا در کشور، محدودیت هایی برای اصناف و اجتماعات مردمی اجرا شد، اظهار کرد: نوع رفت و آمد ها الگوی زندگی شهری را تغییر داد، اما در همه جای دنیا کم کم زندگی روزمره دوباره از سر گرفته شد.
او با اشاره به لغو اجرای طرح ترافیک گفت: تا زمانی که فعالیت ها حداقلی شده بود، لغو طرح ترافیک مشکل اساسی برای شهر ایجاد نمی کرد و ما هم در شورا معتقد بودیم اگر افراد فعالیت خاصی دارند، از طریق خودروی شخصی انجام دهند.
فخاری با بیان اینکه در آن شرایط لغو طرح ترافیک به شهروندان کمک می کرد تا رفت و آمد ها کمتر از حد روزمره باشد و فاصله اجتماعی افراد هم حفظ شود، گفت: وقتی که فعالیت صنوف به حالت عادی بازگشت، فشار متفاوتی در عرصه ترافیکی شکل گرفت.
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه ما به لحاظ تامین پارکینگ در محدوده های ترافیکی، زیر ساخت مناسبی برای ورود نامحدود خودرو نداریم، گفت: از طرفی هم الگوی زندگی شهری در شرایط کنونی، مدل حرکتی را به شکل گذشته برگردانده است در حالیکه نبود طرح ترافیک پس از سال ها اجرای آن، شهر را دچار به هم ریختگی کرده است.
فخاری در پایان اظهار کرد: در محدوده طرح ترافیک با تراکم موتورسوران روبرو هستیم و این ریسک انتقال بیماری را افزایش می دهد و در نهایت هدف وزارت بهداشت هم محقق نمی شود.
 

کلمات کلیدی » کرونا | خودرو | ترافیک |
این مطلب را برای دوستانتان هم ارسال کنید :

بیشتر بخوانید

ناپدید شدن نوعروس ۲۰ ساله تهرانی نرگس محمدی را دیده‌اید؟

چوپانی که یک سگ را به جان بچه گراز انداخت و از آن فیلم گرفت ،دستگیر شد

درخواستی از وزیر محترم بهداشت