صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

هیأتی از مقام‌های آمریکایی راهی خاورمیانه شدند

کد خبر 118334 1400-02-11 23:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
هیأتی از مقام‌های آمریکا از امروز به منطقه غرب آسیا سفر می‌کنند تا با مقام‌های چند کشور در این منطقه دیدار کنند.
هیأتی از مقام‌های آمریکایی راهی خاورمیانه شدند


بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا، این هیأت آمریکایی شامل مقاماتی از وزارت خارجه، وزارت دفاع و شورای امنیت ملی بوده و سفر آنها به منطقه تا روز 7 مه (18 اردیبهشت) به طول خواهد انجامید.
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این تیم از مقامات، به ابوظبی، عمان، قاهره و ریاض سفر خواهند کرد و با مقام های ارشد این کشورها دیدار می کنند.
این هیأت آمریکایی شامل این مقامات هستند: «درک چولت» مشاور وزارت امور خارجه، «برت مک گورک» هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، «جوی هود» سرپرست معاونت وزارت امور خارجه در امور خاور نزدیک و «دانا استرول» دستیار معاون وزیر دفاع آمریکا در امور خاورمیانه.
بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه، این مقام ها با مقام های ارشد دولتی امارات، اردن، مصر و عربستان سعودی دیدار کرده و بر روابط دیرینه سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی میان آمریکا و شرکای منطقه ای تاکید خواهند کرد.
در این بیانیه ضمن اشاره به محور دیدارها و گفت وگوهای مقام های آمریکایی با مقام کشورهای مختلف، اشاره شده است که در ریاض، آمریکا بر حمایت از امنیت عربستان سعودی تاکید کرده و درباره دیپلماسی برای رسیدن به راه حلی صلح آمیز برای درگیری های یمن گفت وگو خواهند کرد.
مقام های آمریکایی درباره موضوعات حقوق بشری و تلاش های عربستان سعودی برای نوین سازی و متنوع سازی اقتصاد خود صحبت خواهند کرد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید