صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

خشم باستان‌شناسان از طرح نوسازی «آکروپولیس»

کد خبر 118333 1400-02-11 22:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ده‌ها باستان‌شناس، استاد دانشگاه و افراد دیگر با امضای نامه‌ای نسبت به طرح تغییرات در بنای تاریخی و جهان ی آکروپولیس یونان اعتراض کردند.
خشم باستان‌شناسان از طرح نوسازی «آکروپولیس»


آرت نت نوشت: این گروه از باستان شناسان و متخصصان، طرح ایجاد تغییرات در مجموعه آکروپولیس را که شامل نوسازی ورودی  این بنای تاریخی می شود در واقع معادل تنزل و کم ارزش کردن مهم ترین گنجینه تاریخی و هنری در یونان توصیف کردند که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز قرار دارد.
طرح ایجاد تغییرات و نوسازی در آکروپولیس به پیشنهاد «مانولیس کورس» مرمتگر آثار تاریخی و رئیس کمیته حفظ آثار این مجموعه مطرح شده و در ماه فوریه مورد پذیرش شورای مرکزی باستان شناسی قرار گرفته است. تمرکز این طرح بر روی ساخت مجدد پلکان مرمرین و رومی محوطه و ورودی غربی آکروپولیس است که در قرن نخست میلادی ساخته شده است.
هدف از این طرح حفظ وجهه تاریخی و اصالت این سازه اعلام شده که مستلزم  برداشتن آثاری است که پیش تر تعمیر شده اند.
باستان شناسان در نامه سرگشاده و اعتراضی خود عنوان کرده اند این تغییرات مشکلات جدی فنی و عملکردی را به همراه خواهد داشت و حتی توانایی این مجموعه در پذیرش شمار زیادی از گردشگران را نیز محدود می کند که در واقع در نقطه مقابل اهداف اصلی طرح قرار دارد.
همچنین هماهنگ نبودن سبک های معماری در دوره های مختلف از نگرانی هایی است که در این نامه به آن اشاره شده است.
مسئولان آکروپولیس مدعی شده اند این تغییرات، ورودی غربی این مجموعه تاریخی را به شکل اصلی و کهن خود بازمی گرداند و بر اساس مستندنگاری های مفصل باستاشناسی و معماری انجام خواهد پذیرفت و در عین حال قدیمی ترین بخش معماری قابل مشاهده و در دسترس خواهد بود.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » جهان |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تعریق های شبانه می تواند نشانه اولیه سرطان کلیه باشد
افزایش سن، چاقی، سیگار کشیدن و فشار خون بالا خطر ابتلا به سرطان کلیه را افزایش می دهد. رنج ناشی از تعریق شبانه می تواند نشانه ای از خطر ابتلا به این بیماری مهلک باشد.

در مقابل پرخاشگری نوجوانان سکوت کنید رابطه صمیمانه به معنای درد دل کردن با نوجوان نیست
یک روانشناس گفت:در لحظه عصبانیت نوجوان به دلیل اینکه غیر قابل کنترل و ممکن است حرفی بزند یا رفتاری داشته باشد که حرمت میان او و والدین شکسته شود؛ بهتر است والدین موقعیت را ترک کرده، سکوت کنند و به هیچ عنوان عصبانی نشوند.

آخرین اخبار از ثبت جهانی بازار اراک پل خیبر همچنان بلاتکلیف
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی از تشکیل پرونده ثبت جهان ی مجموعه بازار تاریخی اراک خبر داد.

علت ضعف بیشتر مردان در برابر کرونا در مقایسه با زنان
یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به موارد ابتلا و مرگ و میر بالای مردان بر اثر کرونا، عوامل مختلفی را در این امر دخیل دانست.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید