صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

کشف بقایای روستای عصر برنز زیر یک دریاچه

کد خبر 118329 1400-02-11 22:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
باستان‌شناسان در سوییس به بقایای خانه‌هایی از یک روستای عصر برنز در زیر یک دریاچه دست پیدا کرده‌اند.
کشف بقایای روستای عصر برنز زیر یک دریاچه


آرت نیوزپیپر نوشت: باستان شناسان بقایای یک روستا را در دریاچه «لوسرن» واقع در سوییس کشف کرده اند.  بقایای این روستاها مدت ها در بستر گِلی رودخانه پنهان شده بود تا این که یک پروژه لوله کشی منجر به کشف نشانه هایی از وجود این روستا شد.
در مارس ۲۰۲۰، به دنبال کاوش در این دریاچه  آثار سفالین و الوار کشف شدند که گروهی از باستان شناسان آن ها را به عنوان آثار ماقبل تاریخ شناسایی کردند.
با بررسی دقیق مشخص شد این آثار به ۱۰۰۰ پیش از میلاد یعنی عصر برنز و زمانی که سطح آب دریاچه پنج متر کمتر از وضعیت کنونی بوده تعلق دارند.
با ادامه کاوش ها در این محل و کنار هم گذاشتن شواهد کشف شده مشخص شد این الوارها درحقیقت بخشی از خانه هایی هستند که زمانی در کنار این دریاچه ساخته شده بودند؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت «لوسرن» حدود ۲۰۰۰ سال قبل تر از آن چه پیش از این تصور می شد، ساخته شده است.
ساخت سکونتگاه های این چنینی در فاصله ۵۰۰۰ تا ۵۰۰ سال پیش از میلاد رواج داشت. با توجه به سالم باقی ماندن آثار تاریخی ارگانیک همچون الوارهای لوسرن، مکان هایی که این آثار را در خود جای داده اند اطلاعات جدیدی درباره زندگی اروپایی ها در عصر برنز و عصر نوسنگی ارائه می دهند.
در سال ۲۰۱۱، بقایای خانه های ماقبل تاریخ اطراف آلپ به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید