صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

کشف بقایای روستای عصر برنز زیر یک دریاچه

کد خبر 118329 1400-02-11 22:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
باستان‌شناسان در سوییس به بقایای خانه‌هایی از یک روستای عصر برنز در زیر یک دریاچه دست پیدا کرده‌اند.
کشف بقایای روستای عصر برنز زیر یک دریاچه


آرت نیوزپیپر نوشت: باستان شناسان بقایای یک روستا را در دریاچه «لوسرن» واقع در سوییس کشف کرده اند.  بقایای این روستاها مدت ها در بستر گِلی رودخانه پنهان شده بود تا این که یک پروژه لوله کشی منجر به کشف نشانه هایی از وجود این روستا شد.
در مارس ۲۰۲۰، به دنبال کاوش در این دریاچه  آثار سفالین و الوار کشف شدند که گروهی از باستان شناسان آن ها را به عنوان آثار ماقبل تاریخ شناسایی کردند.
با بررسی دقیق مشخص شد این آثار به ۱۰۰۰ پیش از میلاد یعنی عصر برنز و زمانی که سطح آب دریاچه پنج متر کمتر از وضعیت کنونی بوده تعلق دارند.
با ادامه کاوش ها در این محل و کنار هم گذاشتن شواهد کشف شده مشخص شد این الوارها درحقیقت بخشی از خانه هایی هستند که زمانی در کنار این دریاچه ساخته شده بودند؛ بنابراین می توان نتیجه گرفت «لوسرن» حدود ۲۰۰۰ سال قبل تر از آن چه پیش از این تصور می شد، ساخته شده است.
ساخت سکونتگاه های این چنینی در فاصله ۵۰۰۰ تا ۵۰۰ سال پیش از میلاد رواج داشت. با توجه به سالم باقی ماندن آثار تاریخی ارگانیک همچون الوارهای لوسرن، مکان هایی که این آثار را در خود جای داده اند اطلاعات جدیدی درباره زندگی اروپایی ها در عصر برنز و عصر نوسنگی ارائه می دهند.
در سال ۲۰۱۱، بقایای خانه های ماقبل تاریخ اطراف آلپ به فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا |مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


صندوق سیار ویژه بیماران کرونایی بیمارستان‌ها وضعیت رعایت پروتکل‌ها در شُعب اخذ رای
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای، از اختصاص صندوق رای سیار جهت مشارکت و رای دادن بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ها خبر داد.

افزایش ۱.۵ درجه‌ای دمای زمین تا سال ۲۰۵۰
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست از خبر داد که با این افزایش دما و خشکی هوا، نحوه بارش‌ها تغییر خواهدکرد و به جای برف در زمستان‌ها شاهد بارش باران خواهیم بود.

اینفوگرافیک آمار کرونا در جهان تا ۲۸ خرداد
تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان ، تا صبح جمعه (۲۸ خرداد) به بیش از ۱۷۸ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر رسید و تعداد قربانیان این ویروس نیز از سه میلیون و ۸۵۷ هزار نفر فراتر رفت.

انجام بیش از ۲۷ هزار تست کرونا در مبادی مرزی کشور
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت:‌ از ۲۷ هزار و ۵۳۰ نفر در مبادی مرزی کشور تست pcr گرفته و ۳۷۶ هزار و ۲۴۱ نفر هم پایش شدند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید